Dažniausi sprendimai sudėtingiems HDMI signalų perdavimo uždaviniams

Vaizdo signalo perdavimas tarp grotuvo ir ekrano ar projektoriaus – nėra paprasta užduotis. Dažniausiai problemų nekyla tik tuo atveju, jei abu prietaisai yra šalia vienas kito, naudojami trumpi kabeliai. Problemos iškyla kuomet reikia vaizdą perduoti didesniu atstumu, ar norima signalus išskirstyti ar modifikuoti. Savo klientams siūlome Australijos gamintojo Blustream įrangą, kuri skirta profesionaliam darbui su vaizdo signalais ir gali išspręsti visas dažniausiai iškylančias problemas.

Vaizdo perdavimas dideliu atstumu

Įprastas HDMI kabelis gali perduoti signalą iki 20 metrų atstumu, tačiau norint 4K raiškos – tokio atstumo nepasieksite. Pavyzdžiui, prie parduotuvės norite įsirengti reklaminį lauko LED ekraną, o grotuvas bus parduotuvės patalpose – šiuo atveju jums reikalingi vaizdo perdavimo ir priėmimo įrenginiai, kurie HDMI signalą perduotų kitu būdu: per optinį, koaksialinį ar tinklo kabelį. Įranga pasirenkama įvertinus reikiamą vaizdo perdavimo raišką ir atstumą tarp įrenginių, todėl visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su Audiotono įrangos specialistais.

Vaizdo perdavimas į kelis ekranus ar projektorius

Dažniausiai vaizdo grotuvai (ar tai būtų kompiuteris, ar specializuotas įrenginys) turi galimybę prijungti tik 1 ekraną ar projektorių vienu metu. O jei reikia daugiau? Pavyzdžiui, baro erdvėse turite net kelis ekranus, kuriuose lankytojams norite rodyti tą patį vaizdą? Su Blustream signalo šakotuvais galite vieną vaizdo šaltinį perduoti net iki 8 ekranų ar projektorių, bet to įrenginiai turi vaizdo procesorių, kuris kiekvienam prijungtam ekranui perduoda jo rezoliuciją atitinkantį vaizdą. Tokiu būdu galite vienu metu naudoti ir 4K, ir mažesnės rezoliucijos ekranus vienu metu.

Vaizdo rodymas iš kelių šaltinių

Turint daug vaizdo šaltinių juos patogiausia valdyti vaizdo perjungimo įrenginiais: tarp šaltinių perjungimas įvyksta labai greitai, išvengiama situacijos, kai projektorius ar ekranas turi iš naujo „pagauti“ vaizdo šaltinio nustatymus, raišką ir pan. Taip pat nebelieka nepatogumo kaišioti laidus, o įrangos veikimą galima automatizuoti ar prijungti prie kitos patalpų įrangos (patalpos automatizavimas). Pavyzdžiui jūsų multifunkcinėje erdvėje vaizdo projektorius naudojamas ir TV programų rodymui, ir vaizdo įrašų grotuvui, ir kompiuteriui – visus šiuos vaizdo šaltinius galima valdyti vienu įrenginiu, kuris papildomai gali valdyti ir patalpos šviesas ar žaliuzes (pradedate darbą – patalpa „užtamsinama“, baigiate darbą – automatiškai išjungiamas projektorius).

Garso signalo atskyrimas ir sujungimas su vaizdu

Jei erdvėse turite atskirą garso sistemą, tuomet galite atskirti garso signalą nuo vaizdo. Šią funkciją turi dauguma signalo šakotuvų, tačiau galima naudoti ir atskirą įrenginį, jei papildomo funkcionalumo nereikia. Yra ir priešinga galimybė – prie esamo HDMI vaizdo signalo prijungti garsą iš kitų garso šaltinių, todėl pritaikymo galimybės tampa neribotos.

Signalo korekcija

Blustream SM11 HDMI signalo korektorius yra skirtas išspręsti įvairias vaizdo standartų suderinamumo problemas, kurios gali atsirasti perduodant HDMI signalus, ypač 4K formatais (HDCP 2.2, Clock stretching, EDID, Handshaking). Mes visuomet rekomenduojame vaizdo sistemų įrengimą patikėti specialistams, tačiau net ir atliekant darbus savarankiškai siūlome pasikonsultuoti su Audiotono specialistais dėl iškylančių problemų ar tinkamiausios įrangos pasirinkimo.

Susisiekite su Audiotono specialistais dėl konsultacijos ir įrangos info@avlbaltic.com

Kitos naujienos