Garso sistemos

Vietose, kuriose renkasi didelis skaičius žmonių ir jiems reikalinga perduoti svarbius pranešimus, yra naudojamos garso informacinės sistemos. Tai gali būti visuomeninės paskirties, pramonės objektai – prekybos centrai, gamyklos, aikštės ir kita. Pranešimai būna įrašomi iš anksto arba transliuojami tiesiogiai kalbant į mikrofoną. Jų pobūdis gali būti įvairūs – pavojaus, nelaimės perspėjimai, instrukcijos evakuacijai, reklamos ir informacinės žinutės. Pagrindinė įspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo sistemų paskirtis – operatyviai perspėti žmones apie jiems gresiantį pavojų ir valdyti žmonių srautus – suteikti informaciją apie tai, kaip iškilusio pavojaus išvengti.

Garso informacinių sistemų naudojimas taip pat praverčia, kai objekte norima sukurti malonią aplinką – transliuoti foninę muziką. Prekybos ir pramogų centrai pastaruoju metu tapo laisvalaikio praleidimo vietomis. Stengiamasi, kad lankytojas jaustųsi komfortabiliai, saugiai ir norėtų grįžti į aplankytą vietą, taigi šiuolaikinių garso sistemų įrengimas šiuose objektuose yra tiesiog privalomas.

Garso informacinės sistemos taip pat labai aktualios ir viešbučiams bei verslo centrams. Šiuose objektuose akustinių sistemų parinkimas vykdomas griežtai laikantis normatyvinių dokumentų bei pastato interjero sprendinių.

Įprastai didesniame objekte ar objektų komplekse naudojamos daugiazonės įgarsinimo sistemos. Skirtingose zonose pagal poreikį yra transliuojami skirtingi pranešimai ar muzika, panaudojant atskirus garso šaltinius. Sistemos elementai ir garso medžiagos transliavimas gali būti valdomas iš skirtingų zonų arba nuotoliniu būdu, naudojantis kompiuterių tinklais.

Garso sistemose naudojama įranga privalo užtikrinti nepertraukiamą sistemos darbą, įrangos būsenos stebėjimą, garso bei mikrofoninių linijų kontrolę, sistemos komponentų rezervinį maitinimą, jų automatinį pakeitimą gedimo atveju ir kita. Šiuos reikalavimus apibrėžia Europoje ir Lietuvoje galiojantys standartai, tokie kaip EN54.

Sporto arenose naudojamos viešųjų pranešimų ir balso evakuacinės sistemos yra ypač svarbios, kadangi jos yra tiesiogiai susijusios su žmonių sauga ir informacijos sklaida renginių metu. Sistemos taip pat atlieka garso atkūrimo funkciją pagrindinėje sporto arenos erdvėje renginių metu. Garso sistemos būna papildomos didelio formato LED ekranų, informacinių kubų, švieslenčių sistemomis.

Jei pastatai ar patalpos yra nutolę kelių šimtų metrų ar net kelių kilometrų atstumu ir juos reikia įgarsinti, tada geriausias pasirinkimas – vietiniame kompiuterių tinkle (LAN) veikiančios garso sistemos. Tokioms sistemoms reikia mažiau kabelių, sistemos valdomos, prižiūrimos patogiau ir lengviau, jų įrengimo darbų sąnaudos mažesnės nei įprastinių sistemų. Galima teigti, kad ateitis priklauso kompiuteriniuose tinkluose veikiančioms pranešimų sistemoms. Kompiuteriniuose tinkluose veikiančios pranešimų sistemos yra idealus sprendimas ligoninėms, oro uostams, viešbučiams, parodų ir konferencijų centrams, stadionams ir sporto arenoms, prekybos centrams.

Sudėtingiausios sistemos gali būti realizuojamos be kokybės nuostolių, neišvengiamai atsirandančių analoginėse sistemose, naudojant garso procesoriais apdorotą skaitmeninį garso signalą, standartinius 5-os ar 6-os kategorijos kabelius, optinius duomenų perdavimo tinklus ir internetą.

Susiję projektai

Išskirtinės kokybės garso sprendimai Japoniško stiliaus restorane HeJi

Sprendimai:
Signalų perdavimas DANTE tinklu
Daugiazonė akustinė sistema su centralizuotu valdymu
Aukštos kokybės akustinės sistemos
Sprendimai:
Signalų perdavimas DANTE tinklu
Daugiazonė akustinė sistema su centralizuotu valdymu
Aukštos kokybės akustinės sistemos

Nauja garso sistema Palangos sporto centre

Sprendimai:
Nauja akustinė sistema
Skaitmeninių mikrofonų sistema
Sprendimai:
Nauja akustinė sistema
Skaitmeninių mikrofonų sistema

RetroBYTES kavinės garso sistema

Sprendimai:
Garso sistemos įrengimas
Mikšerinis DJ pultas
Sprendimai:
Garso sistemos įrengimas
Mikšerinis DJ pultas

Gaukite pasiūlymą

Profesionalios įrangos projektavimas, įrengimas, pardavimas.

Profesionalūs sprendimai

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.
Audiovizualinės sistemos
Konferencijų sistemos
Garso sistemos
Scenos technologijos