SHURE pristato SM7dB mikrofoną

Shure SM7 yra puikai pažįstamas mikrofonas audio profesionalams. Dėl unikalių dažninių charakteristikų, ryškaus „proximity“ efekto (kuomet sustiprėja žemų dažnių atkūrimas į mikrofoną kalbant mažu atstumu) ir ypač plataus dinaminio diapazono šis mikrofonas rado kelią į ne vieną kultinį muzikos albumą – juo naudojosi Rolling Stones, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Michael Jackson bei daugybė kitų atlikėjų. Mikrofonas taip pat puikiai žinomas ir radijo laidų bei tinklalaidžių (podcast) vedėjams – dėl tų pačių garso savybių ir unikalios išvaizdos.

Tačiau SM7B turi vieną techninį aspektą, kurį Shure inžinieriai nusprendė išspręsti su naująja SM7dB versija – tai galingo priešstiprintuvio poreikis. Kadangi SM7B yra dinaminis mikrofonas su didele diafragma, jo jautrumas garsui yra santykinai mažas. Norint efektyviai panaudoti šį mikrofoną įrašams ar transliacijoms dažniausiai pasitelkiami papildomi mikrofono signalo stiprintuvai – naudojant be jų dažniausiai gaunamas triukšmingas signalas.

Naujasis SHURE SM7dB iš esmės yra tas pats SM7B mikrofonas, tik su vidiniu integruotu signalo stiprintuvu, kuris leidžia mikrofoną naudoti be papildomo priešstiprintuvio (dabar jį galima jungti tiesiai į garso pultą ar kompiuterinę garso kortą). Vidinė elektronika maitinama +48V fantominiu maitinimu, o bendras mikrofono dydis dėl papildomų komponentų beveik nepastebimai pailgėjo 1 cm. Šiuo sprendimu SHURE tikisi, jog mikrofonas bus paprasčiau pritaikomas gyviems pasirodymams scenoje ar studijiniams darbams. Vienu jungtuko paspaudimu SM7dB vidinis priešstiprintuvis gali būti atjungtas ir mikrofonas veiks kaip paprastas pasyvus SM7B – visos mikrofono charakteristikos išliko tokios pačios.

Kitos naujienos