Scenos technologijų integravimo patirtis šiuolaikiškame Alytaus miesto teatre

Alytaus miesto teatras gyvuoja jau daugiau kaip 20 sezonų. Ilgą laiką teatras neturėjo didžiosios salės, spektakliai ir renginiai buvo atliekami mažojoje salėje ir kitose teatro erdvėse. Didžiosios salės statyba vyko daugiau kaip 15 metų, ji buvo baigta 2011 metų pradžioje.

Per 2008-2010 metus didžiojoje salėje įrengtos šios scenos technologijų sistemos:

  • garso sistema;
  • scenos meninio apšvietimo sistema;
  • vaizdo transliavimo sistema;
  • kalbų vertimo sistema;
  • scenos dekoracijų keltuvų sistema;
  • scenos sukamas ratas.

Garso sistema

Didžiojoje scenoje buvo įrengta firmos RCF daugiakanalė garso sistema, sumontuoti nauji garso operatoriaus darbo vietos įrenginiai – garso ir apšvietimo valdymo pultai, vaizdo transliavimo įrenginiai, specializuotas kompiuteris, garso laikmenų atkūrimo įrenginiai ir kiti priedai.

Scenos portalo dalyje ir scenoje sumontuotos RCF TT serijos profesionalios akustinės sistemos, kurių techninės savybės puikiai atitinka teatro specifinius reikalavimus. Didelis efektyvumas, garso slėgis, tolygi garso sklaida ir kompaktiška konstrukcija, puiki garso kokybė ir kitos savybės jau daugelį metų užtikrina aukščiausius garso srities profesionalų reikalavimus teatruose, koncertų salėse ir kituose įvairiuose projektuose visame pasaulyje.

Akustinių sistemų montavimo vietos ir garso kryptys buvo kruopščiai apskaičiuotos, užtikrinant tolygų ir kokybišką garso sklidimą visoje salėje. Pagal salės perimetrą, ant galinės sienos bei lubose sumontuotos kompaktinės efektinės akustinės sistemos, kuriomis formuojami įvairūs erdviniai garso efektai spektaklių scenografiniams sprendimams paryškinti ar transliuoti daugiakanalius muzikinius garso įrašus.

Teatro salės interjeras, kurį projektavo architektas Saulius Juškys, pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis. Garso aparatinėje sumontuotas skaitmeninis garso režisieriaus pultas Yamaha 01V su gausiomis techninėmis savybėmis ir papildomai analoginis Soundcraft garso pultas. Skaitmeninio pulto pagalba gali būti parengiamos ir saugomos atmintyje įvairios išankstinių garsinių nustatymų programos, formuojami garso efektai.

Scenos meninio apšvietimo sistemą sudaro daugiau kaip 150 įvairių rūšių apšvietimo prožektorių – Robert Juliat ir Philips Selecon profile tipo prožektoriai, įvairios galios fresnel ir PC prožektoriai, automatizuoti spalvų keitikliai, daugiafunkciniai „moving head“ prožektoriai, įvairūs scenos efektų įrenginiai. Prožektorių valdymui sumontuota 144 kanalų dimerių sistema ir kompiuterizuotas firmos Zero88 apšvietimo valdymo pultas.

Teatro salėje sumontuota daugiafunkcinė vaizdo sistema, kurio sudėtyje yra du didelės galios ir aukštos raiškos firmų Digital projection ir Eiki vaizdo projektoriai, du didelio formato vaizdo ekranai, stacionarios vaizdo kameros salėje, profesionali mobili filmavimo kamera. Aparatinėje patalpoje sumontuota moderni vaizdo režisieriaus darbo vieta, sukomplektuota vaizdo signalų valdymo, efektų formavimo įrenginiais ir specializuota programine įranga įrašytos vaizdo medžiagos redagavimui ir video siužetų kūrimui.

Salėje sumontuota belaidė firmos DIS kalbų vertimo sistema, parengtos 4 vertėjų darbo vietos. Sistema sukomplektuota su 200 belaidžių verčiamų kalbų imtuvų, kurie puikiai veikia bet kurioje salės vietoje.

Scenos mechanizmų sistemą sudaro 4 motorizuoti apšvietimo tiltai, 22 motorizuoti dekoracijų keltuvai, įrengta priekinės uždangos motorizuotas mechanizmas. Visi scenos viršutinės mechanizacijos įrenginiai yra pagaminti D. Britanijos gamintojo Hall Stage, turinčios daugiau kaip 100 metų veiklos patirtį viso pasaulio scenos technologijų rinkoje.

Scenos grindų dalyje buvo įrengtas 11 metrų diametro sukamas ratas su nepriklausomai valdomu judančiu žiedu.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Green Hall SBA ofiso AV sprendiniai

Sprendimai:
Patalpų rezervavimo sistema
Daugiazonė foninio garso sistema
Sprendimai:
Patalpų rezervavimo sistema
Daugiazonė foninio garso sistema

Aktuali informacija Karoliniškių poliklinikoje – skaitmeniniuose ekranuose

Pažangūs sprendimai ir AV technologijos Microsoft Lietuva biure