Vytauto Didžiojo universiteto didžiosios salės audiovizualinės sistemos

Iki rekonstrukcijos Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje nuolat vykdavo įvairūs renginiai. Čia buvo koncertuojama, šokama, rodomi spektakliai, vykdavo šventinės diplomų įteikimo ceremonijos. Be to, didžiojoje salėje buvo rengiami ir svarbiausi kasmetiniai Kauno miesto kultūriniai renginiai bei festivaliai, tokie kaip „Kaunas Jazz“ bei Tarptautinis modernaus šokio festivalis. Šiuo metu salė ir fojė erdvės yra pilnai rekonstruotos, įrengtos modernios garso, vaizdo, konferencijų organizavimo ir meninio apšvietimo sistemos, dar labiau išplečiant galimybes įvairiausiems renginiams.

Garso sistema

Garso sistema susideda iš dviejų atskirų dalių – pagrindinės (scena, salė) bei hole esančios akustinės sistemos. Salės erdvėje sumontuota Martin Audio “Line-Array” akustinė sistema iš 12 atskirų modulių (po 6 modulius scenos kraštuose). Du moduliai yra skirti artimajam akustiniam salės erdvės įgarsinti ir sumontuoti “Line-Array” sistemos apačioje. Šie moduliai išsiskiria platesniu garso sklidimo kampu tiek vertikalioje, tiek ir horizontalioje plokštumose. Kiti moduliai skleidžia garsą į tolimesnę salės erdvę. Žemųjų dažnių sistema susideda iš dviejų ant grindų pastatomų Martin Audio akustinių sistemų, kuriose yra po du 18” diametro garsiakalbius. Scenos erdvės įgarsinimui (atlikėjams) naudojama Martin Audio LE1200S monitorinė sistema. Visos salės akustinės sistemos valdomos itin didelio efektyvumo, D klasės Martin Audio MA4.8Q ir MA6.8Q stiprintuvais, kurie valdomi stiprintuvų valdymo ir būsenos stebėjimo procesoriumi MA-NET1. Visa garso sistema yra aukštos kokybės, tinkama naudoti įvairiausių žanrų renginiams.

Garso sistemos valdymui ir konfigūravimui panaudotas BIAMP modernių skaitmeninių garso signalų apdorojimo įrenginių komplektas.

Garso režisieriaus darbo vietoje sumontuotas skaitmeninis mikšerinis garso pultas Yamaha LS9-32, kurio galimybės yra pakankamos ir didelių meninių kolektyvų aprūpinimui.

Vaizdo sistema

Vaizdo transliavimui salės gale esančioje operatorinėje patalpoje yra sumontuotas didelės galios ir HD raiškos vaizdo projektorius ProjectionDesign F82 1080, kurio parametrai užtikrina puikios kokybės vaizdą dideliame ekrane. Vaizdo ekranas, kurio plotis 9 metrai, yra motorizuotas ir gali būti išskleidžiamas per kelias sekundes. Kai ekranas nenaudojamas, jis yra automatizuotu būdu susukamas ir netrukdo kitiems renginiams.

Meninio apšvietimo sistema

Scenos meniniam apšvietimui salėje prie lubų yra sumontuotas apšvietimo prožektorių traversa, kuri gali būti nuleidžiama žemyn motorizuotu būdu, jei reikia suderinti ar techniškai aptarnauti prožektorius. Prožektoriai, turintys keičiamą spindulio kampą, yra naudojami kokybiškiems teatrinio pobūdžio renginiams. Kiti prožektoriai sumontuoti šoninėse ložėse ir scenoje. Apšvietimo sistemos prožektoriai gali būti naudojami ne tik meniniams renginiams scenoje, bet jie puikiai tinka kokybiškai apšviesti dalyvius scenoje konferencijų ar panašių akademinių renginių metu. Toks apšvietimas yra naudingas, kai renginiai yra filmuojami arba transliuojami, naudojant nuotolinių vaizdo konferencijų sistemas, kurios buvo sumontuotos, modernizavus salę.

Automatizacijos ir nuotolinių vaizdo konferencijų transliavimo sistema

Salėje sumontuota nauja elektroninė įranga yra daugiafunkcinė ir suteikianti galimybę Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenei naudotis moderniausiomis technologijomis pačiais įvairiausiais tikslais. Nuotolinių vaizdo konferencijų įranga gali būti naudojama mokymo procese, perduodant vaizdą ir garsą salėje į bet kurią pasaulio vietą. Naudojant pasaulyje plačiai paplitusią firmos Polycom vaizdo konferencijų sistemą, galima internetu realiame laike organizuoti vaizdo konferencinį ryšį su analogišką įrangą naudojančia kita auditorija. Vaizdo perdavimas vyksta HD raiška, kartu su garso signalais, kurių puikią kokybę užtikrina sistemoje naudojami garso signalų valdymo įrenginiai ir mikrofonai.

Visas salėje sumontuotas sistemas patogiai galima valdyti Crestron įrenginiais. Patogus belaidis valdymo pultas su lietimui jautriu ekranu ir patogia vartotojo sąsaja leidžia sistemos naudotojui – pavyzdžiui, renginio vedėjui ar moderatoriui, lengvai ir greitai suvaldyti garso, salės apšvietimo, vaizdo įrenginius.

Pirmojo aukšto fojė po rekonstrukcijos taip pat pasikeitė ženkliai, tapo šiuolaikiška erdve ne tik praeiti studentams ir salės lankytojams į renginius didžiojoje salėje – fojė su joje sumontuota garso ir apšvietimo įranga bei šiuolaikiškais kilnojamais baldais tapo puikia erdve studentų kūrybiniams ir kultūriniams renginiams.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacinių ekranų sistema Laisvės alėjoje

Sprendimai:
Lauko sąlygoms pritaikyti vaizdo ekranai
Vaizdo turinio valdymo sistema
Sprendimai:
Lauko sąlygoms pritaikyti vaizdo ekranai
Vaizdo turinio valdymo sistema

Pasaulyje pripažinta skaitmeninių ekranų sistema – Swedbank banke

Green Hall SBA ofiso AV sprendiniai

Sprendimai:
Patalpų rezervavimo sistema
Daugiazonė foninio garso sistema
Sprendimai:
Patalpų rezervavimo sistema
Daugiazonė foninio garso sistema