2016 m. kovo mėnesį Vilniaus universitete duris atvėrė du nauji modernūs pastatai – Jungtinis gyvybės mokslų centras (JGMC) ir Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras (NFTMC). Šie centrai yra sudedamoji integruoto mokslo, studijų ir verslo centro „Santara“ dalis. Tai paskatins didesnes tiesiogines užsienio investicijas į Lietuvą, naujo pažangaus verslo kūrimą, stabdys „protų nutekėjimą“, skatins „protų sugrįžimą“ ir naujų darbo vietų, ypač skirtų jauniems žmonėms, kūrimą. Šių centrų kolektyvai suformulavo užduotis projektuotojams bei „Audiotono“ profesionalams – suprojektuoti ir įrengti automatizuotas auditorijų audiovizualines sistemas.
Jungtinis gyvybės mokslų centras
Sistemos pagrindas – Crestron automatizuoto valdymo įrenginiai, siekiant padaryti garso, vaizdo ir apšvietimo sistemų auditorijose valdymą kuo efektyvesnį, ekonomiškesnį bei paprastesnį naudotojams.
JGMC buvo įrengta pagrindinė amfiteatrinė auditorija, dvi amfiteatrinės auditorijos, 22 auditorijos – didžiosios laboratorijos, 10 mažesniųjų auditorijų – pasitarimų kambarių. Visi sistemų vaizdo atvaizdavimo komponentai sujungti į vieningą kompiuterinį tinklą. Priklausomai nuo auditorijos dydžio bei paskirties buvo sumontuoti profesionalūs firmos NEC projektoriai ir monitoriai.
Vaizdo signalų komutavimui naudojami vaizdo signalų komutatoriai valdomi iš automatizuotos sistemos, kurių pagalba sujungiami ir konvertuojami įvairių formatų vaizdo šaltinių signalai. Visose auditorijose, kuriose naudojami vaizdo projektoriai yra sumontuoti motorizuoti vaizdo ekranai. Nešiojamo kompiuterio, media grotuvo ar kito mobilaus įrenginio prisijungimui tribūnoje ir dėstytojų darbo staluose yra numatytos patogios specializuotos AMC TCB1 audio-video kabelių dėžutės su reikiamais audio – video kabeliais. Mažųjų auditorijų įgarsinimui įrengtos firmos AMC aktyvios akustinės sistemos.
Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras
NFTMC pastate įrengta didžioji multifunkcinė salė su vaizdo projektavimo sistema į 5 m pločio ekraną ir 22 auditorijos arba pasitarimų kambariai. Didžiojoje konferencijų salėje įrengta moderni garso sistema, kurios pagrindas – modulinė firmos Martin Audio Omni-Line „Line Array“ technologijos akustinė sistema. Ją sudaro dvi aštuonių modulių akustinės sistemos, sukuriančios idealiai vienodą garso slėgį bet kurioje salės vietoje. Sistemos techninės galimybės leidžia itin tiksliai sureguliuoti garso sklidimo kryptį pagal salės architektūrinį išplanavimą, patalpos akustinius parametrus bei pasiekti itin aukštą kalbos suprantamumą, kokybišką muzikos atkūrimo lygį. Aukštos kokybės skambesį sustiprina salės priekyje pakabinti Martin Audio žemų dažnių garsiakalbiai.
Konferencijų salės įgarsinimo komponentai – mikrofonai, grotuvai, stiprintuvai, akustinės sistemos – sujungti į bendrą sistemą ir yra valdomi BIAMP procesoriaus pagalba. Procesų valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei yra naudojama speciali firmos BIAMP programinė įranga Da Vinci.