Sudėtingos ir galingos garso sistemos ir neprilygstama patirtis Lietuvos sporto arenose

Reikalavimai garso sistemoms visuomeniniuose objektuose, kur susirenka didelis žmonių skaičius, yra ypač griežti ir šiuo metu šią sritį reglamentuoja Europos Sąjungos naujasis normatyvinis dokumentas EN54.

Sporto arenų erdvės yra labai didelės, vienu metu jose lankosi nuo kelių iki keliolikos tūkstančių žmonių, todėl šiuose objektuose viešųjų pranešimų ir balso evakuacinės sistemos turi didelę reikšmę. Jos tiesiogiai susijusios su žmonių sauga ir informacijos sklaida renginių metu.

Sporto arenų įgarsinimo sistemoms keliami labai aukšti reikalavimai:

  • akustinių sistemų patikimumui;
  • akustinių sistemų garso slėgio, spinduliavimo kampo rodikliams, elektroninių komponentų patikimumui;
  • garsinio signalo perdavimui dideliu atstumu.

Projektuojant garso sistemą būtina pastato vidinės erdvės akustinių parametrų kompiuterinė simuliacija. Be to, naudojama specializuota programinė įranga. Tai leidžia išvengti projektavimo klaidų ir teisingai parinkti akustines sistemas bei jų išdėstymo vietas, pasiekiant užduotus projektinius  garso slėgio, kalbos suprantamumo (anglų k. „RASTI value“) bei kitus svarbius garso kokybės parametrus.

Audiotonas yra įrengęs įgarsinimo sistemas šiose arenose:

  • Alytaus sporto ir rekreacijos centre
  • Elektrėnų Ledo Rūmuose
  • Kauno Žalgirio arenoje
  • Palangos sporto arenoje
  • Panevėžio Cido arenoje
  • Prienų sporto ir pramogų arenoje
  • Šiaulių arenoje
  • Utenos pramogų arenoje

Kaip pavyzdį galime pateikti didžiausią ir sudėtingiausią mūsų firmos įgyvendintą projektą Žalgirio arenoje.

Žalgirio arenos įgarsinamas plotas daugiau nei 10000 kv. metrų, aukštis 22 metrai, todėl, tokios didelės erdvės įgarsinimui, reikalingi specialūs „tolimam laukui“ garsinti garsiakalbiai.

Akustiniai patalpos sprendiniai ir akustinių sistemų parinkimas buvo skaičiuojamas naudojantis akustinių skaičiavimų programa EASE.

Įgarsinimo sistema suprojektuota ir įrengta naudojant Martin Audio AM3H serijos garsiakalbius atsparius drėgmei, skirtus didelėms erdvėms įgarsinti. Šios serijos garsiakalbių universalumas leido išspręsti kalbos suprantamumo (RASTI) ir plataus dažnuminio spektro atkūrimo arenos erdvėje problemas. Šis sprendimas leidžia įgarsinimo sistemą naudoti ne tik pranešimų transliavimui, bet ir aukštos kokybės muzikos atkūrimui.

Garsiniam signalui stiprinti naudojami firmos YAMAHA stiprintuvai. Tai didelės galios ir didelio patikimumo stiprintuvai. Šie naujos kartos stiprintuvai vartotojui teikia informaciją ne tik apie esamą parametrų būseną, bet ir teikia informaciją apie anksčiau įvykusias arba įvykdytas ribines parametrų klaidas.

Garsinio signalo priėmimui, siuntimui, apdorojimui bei komutavimui panaudoti BIAMP gaminiai. Tai – vieni iš patikimiausių ir patogiausių vartojimui skaitmeninio garso apdorojimo srityje.

Garsinio signalo perdavimui ir garso įrenginių stebėjimui bei valdymui įrengtas optinis LAN  tinklas, kuris apjungia dvigubu žiedu visus garso įrenginius, išdėstytus didesniu atstumu visame pastate.

Garso procesorius BIAMP Audia Flex su CobraNet moduliu ir įvairūs jo priedai suteikė galimybę bet kurioje pastato vietoje, kur yra paruoštas LAN tinklas, siųsti arba paimti norimus garso signalus. Sistemoje naudojami 64 įvesties ir 48 išvesties kanalai

Sudėtingos ir galingos garso sistemos ir neprilygstama patirtis Lietuvos sporto arenose cta

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.