Įspūdingos scenos technologijos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Gedimino pr. 4, Vilnius

69-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras darbą pradėjo jau rekonstruotoje didžiojoje scenoje. Buvo pakeisti seni dekoracijų pakėlimo mechanizmai, sofitai ir kiti scenos apšvietimo įrenginiai. Rekonstrukcija buvo atliekama kartu su Austrijos firma Waagner-Biro, kuri pagamino ultra-modernius scenos dekoracijų mechanizmus.

Buvo atlikti šie scenos technologijų darbai:

sumontuoti 32 vnt. nauji dekoracijų keltuvai su programuojamu kintamo greičio valdymu nuo 0 iki 1,5 m/s ir keliamąja galia iki 500 kg;
sumontuoti 4 vnt. nauji prožektorių tiltai su elektriniais keltuvais, kurių keliamoji galia iki 1800 kg;
rekonstruotas portalinis tiltas;
įrengta kompiuterizuota mechanizmų valdymo sistema, atitinkanti scenos mechanizmams taikomų saugumo standartų DIN 56950:2005 ir valdymo sistemoms EN 61508:2000 SIL3 reikalavimus;

Įdiegta moderni firmos Waagner Biro CAT valdymo sistema. Pagrindinis valdymo pultas yra mobilus, su dviem interaktyviais lietimui jautriais spalvotais ekranais ir programuojamais „joystick“ tipo valdikliais. Papildomas valdymo pultas naudojamas kaip rezervinis, arba kaip papildomas valdyti mechanizmus dviem operatoriams, paskirsčius funkcijas.

Rekonstrukcijos metu buvo atnaujintos galerijos, atlikti scenos sprinklerinės sistemos, elektros maitinimo, priešgaisrinių ir apsaugos sistemų atnaujinimo darbai.

Didžiojoje scenoje buvo įrengta nauja firmos Martin Audio moderni daugiakanalė garso sistema, firmos Yamaha skaitmeninis garso pultas, moderni skaitmeninė garso signalų sąsaja tarp aparatinės patalpos ir scenos, sumontuoti nauji garso operatoriaus darbo vietos įrenginiai – specializuotas kompiuteris, garso laikmenų atkūrimo įrenginiai ir kiti priedai.

Scenos portalo dalyje ir scenoje sumontuotos firmos Martin Audio WT („Wavefront Series“) serijos specialiai teatro projektams skirtos akustinės sistemos, kurių techninės savybės geriausiai atitinka teatro specifinius reikalavimus. Didelis efektyvumas, garso slėgis, tolygi garso sklaida ir kompaktiška konstrukcija, puiki garso kokybė ir kitos savybės jau daugelį metų užtikrina aukščiausius garso srities profesionalų reikalavimus teatruose, koncertų salėse ir kituose įvairiuose projektuose visame pasaulyje.

Garso aparatinėje sumontuotas naujas skaitmeninis garso režisieriaus pultas Yamaha M7CL su gausiomis techninėmis savybėmis. Pulto pagalba gali būti parengiamos ir saugomos atmintyje įvairios išankstinių garsinių nustatymų programos, formuojami garso efektai ir kita. Pultas yra patogus naudotis, Centralogic vartotojo sąsaja yra paprasta ir intuityvi.

2008 metais sumontuoti nauji firmos Robert Juliat Fresnel, PC ir Profile tipo prožektoriai.

2010 metais scenoje buvo sumontuoti firmos Clay Paky specialiai teatrams ir televizijos studijoms projektuoti šviesos projektoriai su programuojamom funkcijom ir keičiama spindulio kryptimi.

Buvo atnaujinta garso transliacijos sistema, įrengiant informacinių pranešimų sistemos garsiakalbius atnaujintose aktorių grimerinėse ir kitose pagalbinėse personalo patalpose. Taip pat atnaujinta techninių darbuotojų tarnybinio ryšio – abipusio pasikalbėjimo sistema.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Moderni auditorijų technologinė įranga naujajame SMK pastate

Išmaniosios įgarsinimo sistemos – ir teatrų salėms

Sprendimai:
Linijiniio masyvo garso sistema
Scenos mikrofonų sistema
Komutacija DANTE skaitmeniniu tinklu
Sprendimai:
Linijiniio masyvo garso sistema
Scenos mikrofonų sistema
Komutacija DANTE skaitmeniniu tinklu

Scenos technologijų integravimo patirtis šiuolaikiškame Alytaus miesto teatre