Šiuolaikiška garso sistema LR Prezidentūros Baltojoje salėje

Lietuvos Respublikos Prezidentūra – viena iš svarbiausių Lietuvos Respublikos institucijų. Čia kasdien vyksta daugybė valstybinės reikšmės renginių: aukšto rango svečių priėmimai, nusipelniusių Lietuvos piliečių pagerbimo ceremonijos, įvairaus pobūdžio proginiai renginiai, todėl kokybiška garso sistema – būtinybė.

Prezidentūros kanceliarija ieškojo modernios, kompaktiškos garso sistemos, kuri derėtų prie nuostabios Baltosios salės interjero. Sprendinys buvo rastas greitai – tai Martin Audio DD6 moderniausių garso technologijų kūrinys.

Martin Audio akustinė sistema DD6 – suprojektuota ir pagaminta diferencinės dispersijos technologija paremtu principu. Šis technologija užtikrina gerokai tolygesnę dažninės charakteristikos ir garso bangos slėgio (SPL) sklaidą įgarsinamame plote, nei naudojant jau įprastas X‘ x Y‘ tipo sistemas, kurių trūkumas – minėtų charakteristikų kitimas tolstant nuo garso sklaidos taško.

DD6 sukurta naudojant patentuotus BEM (angl. Boundary Element Method) sprendinius. Aukštų dažnių garsiakalbio difuzoriaus konstrukcija suteikia galimybę garsą atkurti 3D formatu.

Trumpame garso bangos sklaidos židinio nuotolyje horizontali garso bangos sklaida yra 120°, o didėjant atstumui šis sklaidos kampas kinta iki 90°, tokiu būdu koncentruojant garso bangos energiją į nutolusią įgarsinimo zoną ir užtikrinant garso bangos tolygesnį paskirstymą. Vertikalus sklaidos kampas – 60°, koncentruojant garso bangą virš horizontalios skleistinės centro.

Tokio derinio – spinduliuoti garso bangą siaurėjančiu kampu horizontalioje plokštumoje ir didesnį galingumą virš horizontalios skleistinės centro – rezultatas yra aukšto dažnio progresinė garso bangos sklaida: aukšto dažnio bangos energija didėja tolstant nuo akustinės sistemos. 3D dispersinis difuzoriaus modelis leidžia idealiai įgarsinti ne tik plokščio paviršiaus auditorijas, bet ir amfiteatro principu suprojektuotas erdves. DD6 akustinės sistemos, panaudojus diferencinės dispersijos technologiją, randa platų pritaikymą daugelyje profesionalių projektų – atskirų erdvių įgarsinimo, renginių įgarsinimo, DD6 galima naudoti kaip centrinę ar balkono erdvės, scenos monitoriaus akustinę sistemą.

Įspūdį kelia ir DD6 techniniai parametrai – 190 mm pločio, 359 mm aukščio bei 207 mm gylio, tik 7 litrų tūrio sluoksniuotos Baltijos beržo faneros korpuse sumontuoti 6,5“ žemo dažnio ir 0.5“ aukšto dažnio garsiakalbiai su neodimio magnetais. DD6 gali atkurti 150W galingumą, maksimaliu 119 dB slėgiu! DD6 atkuriamų dažnių juosta 70Hz-20kHz. Po daugelio bandymų klientui abejonių neliko – DD6 tinkamiausias sprendinys.

Projekto eigos metu buvo sumontuotos keturios DD6 akustinės sistemos, kurios pagal specialų užsakymą Martin Audio gamykloje buvo nudažytos balta spalva, stiprinimui panaudotas Bittner Audio garso stiprintuvas, skaitmeninis signalų procesorius BIAMP NEXIA SP garso sistemos akustinius parametrus adaptavo, suteikdamas sklindančiam garsui sodrių, pilno dažninio spektro atspalvių, skirtų Prezidentūros Baltosios salės akustikai. Projektu liko patenkintas ne tik klientas – Lietuvos Prezidentūros kanceliarija, tačiau ir mūsų specialistai, šiuo kukliu darbu prisidėdami prie modernios Lietuvos įvaizdžio kūrimo.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Skaitmeninės technologijos Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje

Garso ir apšvietimo įranga Kamajų Šv. Kazimiero bažnyčioje

Sprendimai:
Laidinių ir belaidžių mikrofonų sistema
Bažnyčios garso sistema
Altoriaus apšvietimo įrengimas
Sprendimai:
Laidinių ir belaidžių mikrofonų sistema
Bažnyčios garso sistema
Altoriaus apšvietimo įrengimas

Pergalingi garsai Kėdainių arenoje