Skaitmeninės technologijos Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje

Naujausių technologijų ir tradicijų dermė atgimusioje mažojoje salėje

Šiaulių dramos teatre jau keletą metų vyksta atnaujinimo ir įrangos modernizavimo darbai. 2017 metų pabaigoje buvo baigti statybos darbai ir įdiegta nauja įranga mažojoje salėje. Po remonto mažojoje salėje vaizdas pasikeitė iš esmės – atsinaujino interjeras, sumontuotos žiūrovų kėdės su teleskopinėmis sustumiamomis platformomis. Audiotonas įrengė modernias naujausiomis informacinėmis technologijomis pagrįstas garso, meninio apšvietimo, vaizdo projekcijos sistemas, taip pat motorizuotus dekoracijų ir prožektorių tiltų keltuvus. Kartu su transfomuojamomis žiūrovų kėdėmis ir multifunkcinės audio vizualinės technikos sprendimais mažoji salė tapo ne tik spektaklių erdve, bet gali būti panaudota įvairiausiems meniniams ir edukaciniams projektams. Moderni daugiakanalė garso, vaizdo projektavimo sistema, vaizdo iš kamerų įrašymas ir transliavimas, daugiafunkciniai apšvietimo prietaisai ir nuotolinės komunikacijos priemonės suteikia įvairias galimybes organizuoti koncertus, demonstruoti filmus, rengti konferencijas ar edukacinius projektus.

Šiaulių dramos teatro mažoji salė – bene pirmoji kultūros renginių vieta Lietuvoje, kurioje įrengta pilnai skaitmeninė ir daugiafunkcinė garso stiprinimo sistema. Čia visi pagrindiniai komponentai – akustinės sistemos, garso valdymo pultai, skaitmeniniai belaidžiai mikrofonai yra apjungti į sistemą naudojant garso signalų komutacijos ir perdavimo skaitmeninės komunikacijos DANTE technologijas. Tai reiškia, kad pagrindiniai komponentai – firmos Martin Audio CDD-Live serijos aštuoniolika akustinių sistemų su integruotais stiprintuvais ir kompiuteriniais kontroleriais yra apjungos su skaitmeniniu garso miksavimo pultu Yamaha QL1, garso signalų komutavimo įrenginiu Yamaha Rio3224-D bei firmos SHURE ULXD serijos belaidžiais mikrofonais naudojant kompiuterinių tinklų Cat6 tipo kabelius. Visų sistemos komponentų būklė bei parametrai valdomi ar kontroliuojami iš sistemos kompiuterio, kuris taip pat atlieka ir muzikos ar kitokių garso įrašų saugojimo, redagavimo ir valdymo funkcijas.

Įdiegta nauja scenos meninio apšvietimo sistema, kurioje yra įvairių rūšių teatro scenai skirti prožektoriai su LED šviesos šaltiniais, duagiafunkciniai šviestuvai su valdoma spindulio kryptimi, užliejančios šviesos RGB šviestuvai. Sumontuoti taip pat ir tradiciškai daugelyje teatrų naudojami firmų Robert Juliat ar ETC prožektoriai su halogeninėmis lempomis. Įprastiniai ar klasikiniai keletą dešimtmečių naudojami visiems menininkams pažistami šviestuvai ir moderniausi LED prietaisai suteikia labai plačias galimybes kūrėjams realizuoti bet kokius scenografijos sumanymus.

Mažojoje salėje įdiegta scenografijos mechanizacijos sistema – motorizuoti dekoracijų keltuvai, prožektorių pakabinimo traversos, scenos uždanga valdoma nuotoliniu būdu. Visos šios priemonės išplečia dar didesnes galimybes sukurti spektaklius, kurių paruošimas būtų dar patogesnis ir žiūrovui būtų sukurta patraukli ar intriguojanti scenografija.

Scenoje sumontuotas 5 metrų pločio vaizdo ekranas, kuris gali būti išskleidžiamas iš operatoriaus darbo vietos ir gali būti projektuojamas puikios raiškos vaizdas. Kartu su daugiakanale garso sistema mažoji salė gali tapti puikia vieta filmų ar įrašytų spektaklių peržiūrai, prezentacijoms, edukaciniams renginiams ir susitikimams ir kitokiems įvairiems renginiams, kuriuose galėtų būti reikalinga vaizdinė informacija.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Garso informacinė sistema MEGA prekybos ir laisvalaikio centre

NEC vaizdo siena – kokybės etalonas

Didinguose Valdovų rūmuose – išmintingi audiovizualiniai sprendimai