Nauja garso sistema gilią istoriją turinčioje Jėzuitų bažnyčioje

Jėzuitų gimnazijos bažnyčioje įrengta moderni garso sistema – viduje įdiegta modernių garso technologijų firmos Martin Audio „mini-line array“ sistema Omniline. Tai – naujausiomis technologijomis ir akustiniais skaičiavimais pagrįstas techninis sprendimas.

Omniline yra universali mini-modulinė sistema, skirta pastoviai instaliacijai. Ši subtilaus dizaino modulinė sistema suteikia galimybę įgarsinti tiek mažas, tiek ir dideles erdves. Tai yra įmanoma keičiant sistemos modulių kiekį – mažoms erdvėms įgarsinti reikia mažiausiai 4 vnt., didelėms erdvėms – daugiausiai 32 vnt. Omniline sistemos modulių.

Miniatiūrinė modulinė akustinė sistema Omniline sudaryta iš akustinių modulių, kurie montuojami į bendrą, vertikaliai formuojamą masyvą, kabinamą viename taške. Kiekvienas modulis skleidžia garsą 100 laipsnių horizontalioje plokštumoje ir 5 laipsnius – vertikalioje. Modulių kiekis nustatomas pagal patalpos fizinius parametrus, modeliuojant specialia gamintojo programine įranga.

Akustinės sistemos dydis skaičiuojamas naudojant programinę įrangą, nurodant patalpos parametrus (aukštį, plotį, ilgį), klausytojų buvimo vietą.

Atlikus skaičiavimus žinoma:

  • kiek modulių bus reikalinga;
  • kokiu kampu tarp savęs modulius reikia surinkti;
  • kokiame aukštyje privalome kabinti iš modulių surinktą akustinę sistemą;
  • kokiu kampu surinktą akustinę sistemą nukreipti į skaičiavimuose nurodytą klausytoją.

Naudojantis Omniline programinės įrangos skaičiavimais galima surinkti akustinę sistemą, kurios sklaidos charakteristikos bus tiesiogiai pritaikytos individualiai patalpai. Tokia akustinė sistema skleidžia garsą labai tiksliai į tas vietas, kurios buvo numatytos skaičiavimuose. Remiantis programinės įrangos skaičiavimais, galima garso lygius tolygiai paskirstyti pageidaujamai erdvei ir suderinti sistemą taip, kad garsas nesklistų į nereikalingas erdves ar plokštumas, kurios gali sukurti nepageidaujamus garso atspindžius. Šios sistemos ypatingai tinkamos naudoti projektuose, kuriuose yra sąlygos susidaryti nepageidaujamam aidui: bažnyčiose, sporto salėse, konferencijų ir parodų salėse.

Pasinaudodami Martin Audio Omniline programine įranga, pasiekėme, kad Kauno Jėzuitų bažnyčios centrinėje dalyje visose lankytojų vietose garso slėgis būtų vienodas. Bažnyčioje buvo integruotos 2 Omniline sistemos po 12 modulių. Šoninėse vietose, kur dėl esamų architektūrinių kolonų atsiranda garso „šešėlis“, panaudotos AMC akustinės sistemos artimo lauko įgarsinimui. Skaidriam, natūraliam balso signalui išgauti panaudoti aukščiausios kokybės ClockAudio kryptiniai kondensatoriniai mikrofonai lanksčiu kakleliu.

Garso stiprinimui bei komutavimui įrengta pilnai automatizuota garso sistema. Sistemoje naudojame firmos BIAMP skaitmeninį signalų procesorių. Šioje „širdyje“ programavimo metu įdiegiame daugelį parametrų, reikalingų kokybiškam balso atkūrimui.

Visos šios sistemos valdymo funkcinės bei techninės galimybės sudaro sąlygas įgarsinimo sistemą eksploatuoti be papildomo personalo įsikišimo. Suderintos sistemos parametrus galima keisti tik turint skaitmeninio signalų procesoriaus atrakinimo kodą. Tai yra labai svarbu, nes daugelis, net ir gerais komponentais įrengtų įgarsinimo sistemų dirba blogai, kai jų parametrus gali keisti kvalifikacijos tam neturintis personalas.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Kokybiškas garsas ir vaizdas Jonavos stadione

Sprendimai:
LED švieslentė-ekranas
Salės ir tribūnų įgarsinimo įranga
Sprendimai:
LED švieslentė-ekranas
Salės ir tribūnų įgarsinimo įranga

Didinguose Valdovų rūmuose – išmintingi audiovizualiniai sprendimai

NEC vaizdo siena – kokybės etalonas