Mokslo ir technologijų sinergija ISM vadybos ir ekonomikos universitete

ISM universiteto auditorijose įrengta moderniausia Baltijos šalyse vieninga mokymo įstaigos garso, vaizdo bei automatizuoto valdymo sistema.

Sistemos pagrindas – Crestron programinė įranga RoomView. Programa specialiai sukurta mokymo įstaigoms, siekiant padaryti sistemos valdymą kuo efektyvesnį, ekonomiškesnį bei paprastesnį eiliniam vartotojui.

Iš viso buvo įrengtos 33 auditorijos, iš jų 26 Vilniuje ir 9 – Kaune. Visi sistemos komponentai Vilniaus ir Kauno skyriuose sujungti į vieningą tinklą. RoomView programos pagalba galima valdyti prijungtus įrenginius, sekti jų techninę būklę ir analizuoti sukauptus duomenis. Taip pat yra galimybė realiu laiku gauti pranešimus apie sistemos trikdžius bet kurioje auditorijoje, o sudarytas auditorijų naudojimosi grafikas leidžia taupyti net tik elektros energiją bei žmogiškuosius išteklius, bet ir prailgina prezentacijų įrangos tarnavimo laiką.

Kiekvienos auditorijos tribūnoje įmontuota Crestron valdymo klaviatūra su integruotu procesoriumi. Klaviatūros mygtukai užprogramuojami atskirai pagal paskaitoms parinktus scenarijus – įjungiamas kompiuteris, valdomas garsas, projektoriai, ekranai, šviesų valdymas ir pan.

Priklausomai nuo auditorijos dydžio bei paskirties buvo parinkti aukštos kokybės gamintojo NEC projektoriai, turintys integruotą Crestron RoomView Connected funkciją. Ši funkcija suteikia galimybę LAN kabeliu tiesiogiai komunikuoti su Crestron Roomview programa.

Vaizdo sistemos valdymui naudojamas skaitmeninis skaleris Kramer, kurio pagalba sujungiami ir konvertuojami visi reikalingi vaizdo signalai. Nešiojamo kompiuterio, medija grotuvo ar kito mobilaus įrenginio prisijungimui tribūnoje ar darbo stale yra sumontuota Kramer prisijungimų dėžutė su reikalingiausiais kabeliais.

Tipinėse auditorijose sumontuota garso sistema, susidedanti iš AMC lubinių garsiakalbių, stiprintuvų ir mikšerinių konferencinių pultų, turinčių integruotą sąsają, skirtą sujungti pastarąjį su Crestron valdikliu. Į mikšerinį konferencinį pultą jungiami mikrofonai, grotuvai bei kiti garso šaltiniai.

Didžiosiose Vilniaus bei Kauno auditorijose įrengtos itin modernios garso sistemos. Sistemos pagrindas – modulinės akustinės sistemos RCF, kurią sudaro net 20 integruotų D klasės 50W galios stiprintuvų, garso signalų apdorojimo procesoriai DSP kiekvienam iš vertikaliai išdėstytų garsiakalbių. Šie sistemos ypatumai leido itin tiksliai sureguliuoti garso sklidimo kryptį pagal auditorijos architektūrinį išplanavimą, akustinius parametrus bei pasiekti itin aukštą kalbos suprantamumo lygį. Aukštos kokybės skambesį sustiprina įmontuojami į lubas Martin Audio žemų dažnių garsiakalbiai.

Šių auditorijų įgarsinimo komponentai – mikrofonai, grotuvai, stiprintuvai, akustinės sistemos – sujungti į bendrą sistemą ir yra valdomi BIAMP procesorių pagalba. Procesorių valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei yra naudojama Da Vinci programinė įranga. Didžiosiose auditorijose yra įrengtos akustinės pertvaros ir jų pagalba erdvė gali būti suskirstoma į kelias mažesnes uždaras sales. Tokiu būdu Biamp procesoriaus parametrai parenkami pagal kiekvienos auditorijos akustines savybes ir gali būti užprogramuojami keliais darbo režimais – tai gali būti didelė erdvė arba kelios skirtingos ir autonominės jos dalys.

Auditorijose esančios prezentacijų įrangos elektros tiekimas taip pat yra valdomas Crestron įranga. Valdiklių pagalba kiekvieną įrenginį galima įjungti arba išjungti norimu laiku bei nuotoliniu būdu, o tai padeda ženkliai taupyti elektros energiją.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Jonavos rajono savivaldybės kultūros centras įsigijo naujausias didžiosios salės įgarsinimo technologijas

Didelis iššūkis sprendžiant garso problemas Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje Kaune

Atstatytoje bažnyčioje – tikintieji džiaugiasi kokybišku ir raiškiu garsu

Sprendimai:
Garsiakalbių ir mikrofonų sistema
Automatinis garso signalų valdymas
Sprendimai:
Garsiakalbių ir mikrofonų sistema
Automatinis garso signalų valdymas