Jonavos rajono savivaldybės kultūros centras įsigijo naujausias didžiosios salės įgarsinimo technologijas

Audiotonas neseniai įrengė vieną iš naujausių, Martin Audio gamintojo, „Line-array“ tipo akustinių sistemų – WPC (Wavefront Precision Compact). Salėje, kuri talpina 700 žmonių, organizuojami įvairūs renginiai. Kai kurie jų tapo kasmetiniais: Joninės, šiuolaikinio meno forumas „Homo Ludens“, nacionaliniai chorų festivaliai, vaikų pop chorai ir kiti, todėl kultūros centrui aukštos kokybės įgarsinimo sistema buvo būtina. WPC yra nauja, trijų dažnių juostų, optimizuoto linijinio masyvo akustinės sistemos rūšis, kuri leidžia išgauti tolygesnį dažninės charakteristikos bei slėgio pasiskirstymą visame klausytojų plote, lyginant su įprastomis linijinio masyvo akustinėmis sistemomis, kadangi kiekvienas modulis yra sudarytas tarsi iš atskirų segmentų, kurių kiekvienam valdyti naudojamas atskiras DSP kanalas.

Audiotono garso inžinieriai, išanalizavę salės akustines ir fizines savybes, vadovaudamiesi Vytauto Stasiukaičio projektu, nusprendė, kad optimalus WPC masyvo modulių skaičius yra 8 vienetai į pusę – tą patvirtino ir Martin Audio Display akustinių sistemų modeliavimo programinė įranga.

Žemųjų dažnių atkūrimui Audiotonas pasitelkė 16 vienetų Martin Audio CSX118 akustinių sistemų, kurios buvo sumontuotos ir suderintos kardioidiniam kryptiškumui – scenos erdvėje žemųjų dažnių lygis išgaunamas minimalus, visa žemųjų dažnių banga suformuojama į priekį nuo akustinių sistemų – būtent ten, kur reikia. Žemųjų dažnių kryptiškumas išgautas puikiai – scenoje žemųjų dažnių praktiškai nėra.

Visą įgarsinimo sistemą maitina šeši vienetai Martin Audio iK42 stiprintuvų. Po salės sumodeliavimo Display programine įranga, automatizuotu būdu gauname specialius nustatymus kiekvienam stiprintuvo DSP kanalui, kuriuos įdiegėme į stiprintuvų sistemą. Tokiu būdu išgauname tai, ką sumodeliavome programinės įrangos pagalba, būtent pagal įgarsinamos salės patalpos savybes.

Audiotono komanda tikėjo sėkmingu WPC sistemos pritaikymu Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro salėje, ką ir patvirtino vartotojai: “Kai pirmą kartą išgirdau kaip įspūdingai skamba įdiegta Martin Audio sistema, buvau labai maloniai nustebintas – puikiai skamba ne tik visas dažnių diapazonas – ypač raiškiai girdimas vokalas tiek pirmose, tiek paskutinėse salės eilėse” – teigė kultūros centro inžinierius Valius Strakalaitis.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Pasaulyje pripažinta skaitmeninių ekranų sistema – Swedbank banke

Elektroninė diskusijų ir balsavimo sistema Skuodo rajono savivaldybės Tarybos posėdžių salėje

Sprendimai:
Hibridinių posėdžių įranga
Vaizdo sistema
Sprendimai:
Hibridinių posėdžių įranga
Vaizdo sistema

Kaip garso ir konferencijų technologijos stiprina demokratiją Lietuvoje