Informacinių vaizdo ekranų sistemos (digital signage)

Informacinių vaizdo ekranų sistemos (angl. Digital Signage) – tai modernus ir šiuolaikiškas būdas pateikti aktualią informaciją ar valdyti grafinį turinį. Šios sistemos leidžia greitai ir nesudėtingai valdyti visų patalpos, pastato ar įvairių lokacijų tinklo ekranų turinį. Dažniausiai sistemos naudojamos norint suvienodinti patalpų vizualinį identitetą oro uostuose, ligoninėse, universitetuose ar biurų pastatuose. Ekranų turinys keičiamas nuotoliniu būdu, sistema gali būti automatizuojama pagal individualius poreikius ir veiklos specifiką. Skaitmeninių ekranų tinklai taip pat gali būti išnaudojami ir belaidžių prezentacijų ar vaizdo konferencijų organizavimui, paverčiant bet kurią erdvę su vaizdo ekranu – tinkama vieta pristatymams ar pokalbiams.


Interaktyvūs ekranai

Interaktyvūs ekranai apjungia vaizdo ekraną su lietiminiu valdymu ir integruotu procesoriumi, todėl įrenginys gali naudoti įvairią programinę įrangą be papildomo kompiuterio, tad viename įrenginyje pateikiamas visas interaktyvios vartotojo sąsajos sprendimas. Interaktyvūs ekranai naudojami reklamai ir interaktyviems informaciniams terminalams. Vartotojai gali įvairiai valdyti turinį: pasirinkti opcijas, slinkti ar prisiartinti informaciją – tai naudinga skaitmeniniams žemėlapiams, susitikimų rezervavimo sistemoms. Ekranai gali būti prijungti prie išorinės įrangos, tokios kaip spausdintuvai, klaviatūros, durų užraktai ir kt. Naudojant nuotolinio valdymo programinę įrangą, interaktyvius ekranus galima valdyti per internetą arba LAN.

Interaktyvūs ekranai būna įvairių formų, dydžių ir funkcionalumo – nuo įprastų sienoje tvirtinamų ekranų iki laisvai pastatomų viduje ir lauke.


Ekranai lauko ir vidaus reklamai

Lauko ekranai reklamai sukurti taip, kad atlaikytų 24/7 veikimą bet kokiomis klimato ar oro sąlygomis. Šie ekrano įrenginiai užtikrina gerą apsaugą nuo vandalizmo ir tuo pačiu atkuria labai ryškų ir raiškų vaizdą – lengvai įskaitomą net tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Taip pat siūlome reklaminius ekranus, skirtus naudoti patalpose, kurie taip pagaminti iš grūdinto stiklo bei turi nuotolinį turinio valdymą.


Lauko LED ekranai ir vaizdo sienos

Esant poreikiui įrengti didelio formato ekraną dažniausiai naudojamos dvi pagrindinės technologijos: LED ekranai, pagaminti iš segmentų, ir vaizdo sienelės, sukuriamos iš kelių atskirų didelio formato vaizdo ekranų.

LED ekranų privalumai yra tai, kad juos galima suformuoti į bet kokią reikiamą formą, pavyzdžiui, ištisinį žiedą aplink koncertų arenos fasadą, taip pat jie dažniausiai tinka naudoti lauke (nes turi itin didelį ryškumą ir atsparumą aplinkos poveikiui). Tačiau LED ekranai, sukurti taip, kad būtų matomi iš didesnio atstumo, jie paprastai yra mažesnio pikselių tankio ir reikalauja įdiegti specialią aparatinę / programinę įrangą, kad vaizdo įrašas būtų pritaikytas ekrano parametrams.

Vaizdo sienas montuoti paprasčiau, paprastai sujungiant kelis ekranus. Jie siūlo geresnę skiriamąją gebą, didesnį pikselių tankį, tačiau yra ribojamas maksimalus pasiekiamas dydis, vaizde yra pastebimi tarpai, kuriuose sujungia atskirų ekranų apvadai, be to jie dažniausiai netinka naudojimui lauke.