Garso informacinė sistema MEGA prekybos ir laisvalaikio centre

Projekto vystytojas AB „Baltic Shopping Centers” Kaune, Vytėnuose, prie greitkelio Vilnius-Klaipėda ir automagistralės „Via Baltica“ sankryžos veikia 72 000 m2 prekybos ir laisvalaikio centras „MEGA“. Kuriant šį projektą, jėgas ir patirtį sujungė Lietuvos ir Vokietijos prekybos centrų plėtotojai kartu su vienais žymiausių Europos prekybos centrų architektų Chapman Taylor. Čia įsikūrė statybinių medžiagų ir namų apyvokos prekių parduotuvė „Senukai“, „RIMI“ prekybos centras, 5 salių kino centras, boulingo ir biliardo klubas, vaikų pramogų klubas, lazerių erdvė, daugiau kaip 100 parduotuvių ir paslaugų vietų, jungiančių prekybos alėją, kurios centre patraukia jūrinis akvariumas. Tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse! Lietuvos rekordų knygoje šis akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką.

Pirmojo etapo metu pastatytas 72 000 mprekybos ir laisvalaikio centras, kuriame 60 000 mapima prekybos plotas ir 10 000 mpramogų kompleksas bei 2500 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Tokio ploto ir skirtingos paskirties erdvių įgarsinimas – sunki, tačiau įdomi užduotis, kurią pavyko sėkmingai išspręsti.

Audiotonas prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“ įrengė 14-os zonų įspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo bei foninės muzikos ir pranešimų transliavimo sistemą.

Prekybos centrą „MEGA“ sudaro trys korpusai, kiekviename iš kurių buvo pritaikyti  skirtingi įgarsinimo sistemos akustiniai sprendiniai. Šiame objekte vienu metu gali lankytis iki kelių tūkstančių lankytojų, todėl įspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo sistema – viena iš svarbiausių inžinerinių sistemų.

Buvo priimtas sprendimas vykdant evakuaciją, žmonių srautus balsiniais pranešimais kreipti tolyn nuo gaisro židinio.  Tuo tikslu suprojektuota ir įrengta įgarsinimo sistema naudojant Baldwin BoxallBiamp ir InterM aktyvinę įrangą. Baldwin Boxall sistemos pagrindas-programuojamas valdymo procesorius, kuriame suprogramuoti visi galimi lankytojų evakuacijos scenarijai. Atitinkamo evakuacijos scenarijaus  vykdomas automatiškai ir  numato koordinuotą visų pastato sistemų (eskalatorių, priešdūminio vėdinimo, vėdinimo ir kondicionavimo, nuotolinio durų valdymo, elektros tiekimo), turinčių įtaką žmonių saugumui, valdymą. Įgarsinimo sistema įsijungia automatiškai arba rankinio valdymo būdu, suveikus kitoms, gaisrą ar kitą potencialų pavojų lankytojams aptikusioms, inžinerinėms sistemoms.

Evakuacijos paskelbimui, atsižvelgiant į gaisro kilimo vietą, užprogramuotos skirtingos pranešimų transliavimo sekos. Kiekvieno evakuacijos varianto realizavimas numato koordinuotą visų pastato sistemų (eskalatorių, priešdūminio vėdinimo, vėdinimo ir kondicionavimo, nuotolinio durų valdymo, elektros tiekimo), turinčių įtaką žmonių saugumui, valdymą.

Baldwin Boxall aktyvinė įranga – aukščiausio patikimumo įrenginys – yra sertifikuota ir atitinka standarto LST EN60849 „Garsinės avarinio signalizavimo sistemos“ reikalavimus:

  • Pastoviai tikrina visų įgarsinimo sistemos komponentų būklę nuo mikrofono kapsulės iki garsiakalbio;
  • Bet koks sistemos gedimas aptinkamas ne vėliau kaip per 100 sekundžių po gedimo atsiradimo;
  • Bet kurio stiprintuvo gedimo atveju automatiškai įjungiamas rezervinis stiprintuvas;
  • Dingus 230V maitinimo įtampai, automatiškai įsijungia rezervinio maitinimo šaltinis, kuris 24 valandas gali tiekti maitinimą budėjimo režime, dirbti 30 minučių pilnu galingumu evakuacijos režime;

Sistemos centralė garsiakalbių linijose automatiškai tikrina, fiksuoja ir esant būtinybei signalizuoja  aptarnaujančiam personalui apie nukrypimus nuo nurodytų parametrų:

  • Įžeminimą,
  • Linijų impedansą (aktyvią varžą),
  • Perkrovimą,
  • Trumpą jungimą arba linijos nutraukimą.

Informacija apie visus sistemos elementų gedimus su tiksliu jų atsiradimo laiku saugoma vidinėje centralės atmintyje, todėl bet kurio gedimo atveju galima nustatyti gedimo priežastis ir kaltininkus.

Garsiakalbiai kiekvienai erdvei buvo parinkti atsižvelgdami į jos paskirtį, tūrinio planavimo, interjero  ir konstrukcinius ypatumus.

 „RIMI“ prekybos centre sumontuotos SoundSphere Q8 sferinės akustinės sistemos, kurių maksimalus  garso  slėgis 114 dB ! Šių sistemų privalumas prieš kito tipo akustines sistemas –

plataus dažnių sprektro 55Hz iki 17 kHZ atkūrimas, naudojant originalų techninį sprendinį – žemų dažnių garsiakalbį patalpinus į sferos formos tūrinį korpusą, aukštų dažnius spinduliuojant  originalios formos difuzoriumi, kuris įgarsiname plote garso bangą spinduliuoja  tolygiu apskritimu. Akustinių sistemų išdėstymas ir kiekis pagal užsiduotus įgarsinamo ploto kokybinius parametrus paskaičiuojamas specializuota gamintojo programa.

Prekybos centro alėjose sumontuotos akustinės sistemos Martin Audio C115T ir  AMC PC8.

C115T pasirodė tinkamiausias sprendinys „MEGA“ alėjose dėl originalaus dizaino, plačios ir tolygiai atkuriamos dažnių juostos.

Centrinėje aikštėje panaudotos padidinto galingumo akustinės sistemos Martin Audio AQ5- medinio korpuso akustinės sistemos, turinčios labai platų 120 laipsnių horizontalų spinduliavimo kampą. Tai padėjo apskritimo formos aikštę kokybiškai įgarsinti panaudojus tik 8 vienetus tokių sistemų.

Parduotuvė „SENUKAI“ įgarsinta 24 vnt. akustinių sistemų grupių, sumontuotų po 6 vnt. AMC VIVA3-302 į garsiakalbių „kekę“.  Bendras AMC VIVA3-302 garsiakalbių kiekis – 144 vnt.

Šioje projekto dalyje buvo ieškomas kompromisas geriausiam kainos ir kokybės santykiui.

Tarnybinėse ir nuomininkų patalpose evakuaciniam įgarsinimui sumontuoti ruporiniai garsiakalbiai AMC HQ15. Nuomininkams įrengtos vietinės foninės muzikos transliavimo sistemos, kurios evakuacijos atveju naudojamos kaip papildoma balso evakuacinės sistemos įranga ir įrengtos  pagal mūsų specialistų paruoštus reikalavimus  tokio tipo sistemoms .

Retai kur matomas sprendinys Lietuvoje – įgarsinta prekybos cento automobilių stovėjimo aikštelė. Tam puikiai tiko  plačiajuosčiai ruporiniai garsiakalbiai AMC MSH-60. Šis sprendinys pasiteisino – malonus  muzikinis fonas sutinka ir palydi kiekvieną PLC „MEGA“ lankytoją. Apsaugos postuose sumontuoti mikrofonai su sistemos valdymo ir zonų pasirinkimo klaviatūromis, o informacijos centruose sumontuoti mikrofonai su zonų pasirinkimo klaviatūromis. Personalui tai suteikia galimybę iškilus būtinybei operatyviai kreiptis į  lankytojus balsiniu pranešimu.

PLC „MEGA“ įgarsinimo sistema tapo neatsiejama centro dalimi, padedanti užtikrinti lankytojų saugumą, sukurianti malonią atmosferą visą lankymosi centre laiką.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Garso sistemos Kauno Žalgirio baseine

Sprendimai:
Drėgmei ir temperatūrai atspari garso sistema
Povandeniniai garsiakalbiai
Gyvų renginių garso operatoriaus vieta
EN54-24 garsinio perspėjimo apie evakuaciją sistema
Sprendimai:
Drėgmei ir temperatūrai atspari garso sistema
Povandeniniai garsiakalbiai
Gyvų renginių garso operatoriaus vieta
EN54-24 garsinio perspėjimo apie evakuaciją sistema

RetroBYTES kavinės garso sistema

Sprendimai:
Garso sistemos įrengimas
Mikšerinis DJ pultas
Sprendimai:
Garso sistemos įrengimas
Mikšerinis DJ pultas

Pažangios garso technologijos, naudojamos naujuose Dievo namuose Šiauliuose