Vytauto Didžiojo Karo Muziejaus ekspozicijų salės garso sistema

Vytauto Didžiojo Karo Muziejaus ekspozicijų salė, dėl savo architektūrinių savybių pasižymi labai didele aidėjimo trukme. Kuo didesnė aidėjimo trukmė – tuo prastesnis kalbos suprantamumas klausytojui.

Kadangi salė yra kultūrinis paveldas, jokių architektūrinių sprendinių, kurie gerintų salės akustines savybes, montuoti negalima, todėl pasirinkome kitokį sprendimą – parinkome tokias akustines sistemas, kurios prisitaiko prie sudėtingų akustinių aplinkos savybių ir kiek įmanoma mažiau akustiškai žadina salę – garso energiją nukreipia tik ten, kur yra klausytojai.

Parinkome Renkus-Heinz gamintojo akustines sistemas, kurios yra itin kompaktiškos, tačiau turi integruotą garso procesorių, specialų garsiakalbių masyvą, kuris susideda iš šešių aukštųjų dažnių garsiakalbių – tai leidžia valdyti vertikalų garso sklaidos kampą pagal poreikį. Nedideli akustinės sistemos matmenys visiškai nereiškia, kad jų skleidžiamas garso slėgis nedidelis – aprašytas modelis gali kokybiškai atkurti net iki 131 dB garso slėgį.
Ekspozicijų salėje suderinome akustines sistemas taip, kad jas būtų galima naudoti tiek kaip stereo porą, tiek kaip sistemą su užvėlinta linija – pagrindinę akustinę sistema statome salės priekyje, o kitą – salės viduryje, su garso užvėlinimu – tokiu būdu pratęsiame garso sklaidos padengimą net iki 35 metrų. Perjungti režimą iš stereo poros į užvėlintos linijos konfigūraciją galima vieno mygtuko paspaudimu, indikacinis ekranas ir mygtukai yra integruoti galinėje akustinės sistemos dalyje. Tokiu būdu ši akustinė sistema yra kiek įmanoma universali ir tuo pačiu panaudojama mobiliai.

Tai – Renkus-Heinz ICLX akustinės sistemos: https://www.renkus-heinz.com/product_detail/iclive-x/