Svarbią funkciją atliekančios garso sistemos Druskininkų vandens parke

Druskininkų vandens parkas, V. Kudirkos gatvė 45, Druskininkai

Rekonstravus buvusį fizioterapijos gydyklos pastatą Druskininkuose, buvo atidarytas net 21000 m2 Druskininkų vandens parkas.

Šiame parke yra 9000 m2 vandens pramogų erdvė su šešių nusileidimo kalnelių bokštu, 18 skirtingų pirčių, daugiau nei 90 kambarių turintis trijų žvaigždučių viešbutis, konferencijų centras, boulingas, naktinis klubas, du SPA centrai, kavinės ir barai. Vienu metu vandens parke gali lankytis iki 1800 lankytojų.

Audiotonas Druskininkų vandens parke įrengė 18-os zonų įspėjimo apie gaisrą ir evakuacijos valdymo bei foninės muzikos transliavimo sistemą. Šios sistemos pagalba – ne tik atliekama parko lankytojų evakuaciją, kai iškyla grėsmė žmonių sveikatai ir gyvybei (kilus gaisrui, dingus elektrai, atsiradus pastato konstrukcijų defektams), tačiau taip pat kuriama puiki atmosfera, transliuojant puikiai pramogas papildantį muzikinį foną kiekvienoje erdvėje. Kiekvienai zonai parinktos AMC garso kolonėlės puikiai dera prie interjero ir funkcinių patalpos sprendinių. Baseinuose, pirtyse naudojamos drėgmei atsparios DNH Aqua30 akustinės sistemos. Baseine, po vandeniu, sumontavome DNH garso kolonėles – baseino lankytojai, panėrę į baseiną galvą, gali mėgautis raminančios, relaksacinės muzikos garsais.

Kadangi vandens parkas dirba nepertraukiamu režimu dešimt valandų per parą, o švenčių ir renginių metu ir dar ilgiau, garso sistemos valdymui suprojektavome ir įrengėme tokią sistemą, kurią būtų patogu ir paprasta valdyti.

Sistemos valdymas atliekamas naudojant registratūroje esantį Crestron lietimui jautrų ekraną. Operatoriui (juo gali tapti bet kuris, net ir specialių techninių žinių neturintis  darbuotojas) pakanka lietimui jautriame  ekrane paliesti funkcijų nuorodas ir patekus į valdymo zoną  galima reguliuoti norimas sistemos valdymo funkcijas. Tokiu būdu galima parinkti norimą garso šaltinį ir sukomutuoti jį į pasirinktą parko zoną, balsu pranešti informaciją parko teritorijoje ar pasirinktoje zonoje esantiems lankytojams.

Penkiose parko zonose sumontuoti vietiniai valdymo pulteliai, leidžiantys pasirinkti garso šaltinį ir nustatyti garso lygį zonoje, kurioje esate, o pirčių, aerobikos, poilsio erdvės zonose  integruoti garso lygio reguliatoriai suteikia galimybę operatyviai reaguoti į pasikeitusias sąlygas kiekvienai patalpai atskirai.

Garso sistemos valdymo įranga BIAMP Nexia skaitmeninis signalų procesorius ir AMCInterM stiprintuvai sumontuoti serverių patalpoje, jie gali būti valdomi nuotoliniu būdu. BIAMP Nexia skaitmeninio signalų apdorojimo procesoriaus veikimo valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei naudojama „Da Vinci“ programinė įranga. Programavimo metu įdiegtos funkcijos:

    • Automatinis mikrofono garso lygio nustatymas
    • Dažnuminių charakteristikų zonose nustatymas

Garso šaltiniui naudojamas serverių patalpoje esantis kompiuteris su net 16 išvesčių garso plokšte ir programine įranga, skirta daugiazoniui foninės muzikos transliavimui. Šis „išmanusis grotuvas“ vienu metu gali groti iki 16 skirtingų muzikos kūrinių, pagal iš anksto įrašytą programą, nustatytu laiku transliuoti reklaminius ir informacinius pranešimus į suprogramuotą zoną.

Kadangi parko lankytojams siūlomos įvairios paslaugos ir centrinio muzikos transliavimo nepakanka, vandens aerobikos, atsipalaidavimo ir kt. zonose yra sumontuoti vietiniai garso šaltiniai.

Nuo atidarymo dienos iki šių dienų Druskininkų vandens parkas tapo patrauklia laisvalaikio, sveikatingumo bei pramogų vieta. Parką pamėgo ne tik lankytojai iš Lietuvos, bet ir iš daugelio užsienio valstybių. Tikime, kad dalis šios sėkmės slypi ir Audiotono suprojektuotoje bei įrengtoje garso sistemoje.