Sudėtinga apšvietimo valdymo įranga – Latvijos nacionalinėje Operoje

Latvijos nacionalinė opera, Aspazijas bulvāris 3, Ryga

Latvijos nacionalinė opera yra vienas iš ryškiausių Rygos architektūrinių objektų ir Latvijos kultūros židinys. Latvijos nacionalinė opera buvo pastatyta XIX amžiuje ir pastaraisiais metais teatre vyksta ženklūs pasikeitimai atnaujinant scenos technologinę įrangą. Audiotonas, laimėjęs tarptautinius konkursus scenos technologijų įrangai atnaujinti, kelis kartus dalyvavo tiekiant valdymo įrangą pagrindinės salės meninio apšvietimo sistemos modernizavimui.

Prieš keletą metų Audiotonas pateikė ir sumontavo firmos Compulite Vector serijos apšvietimo valdymo kompleksą. Buvo pilnai modernizuota apšvietimo galios įrenginių sistema, pilnai pakeičiant senąją įrangą į naują firmos Compulite CompuDIM įrenginių kompleksą.

Per du vasaros mėnesius buvo pilnai demontuotos senosios dimerių spintos ir sumontuota 13 naujų CompuDIM spintų po 48x5kW kanalus. Įdiegus naują dimerių sistemą, buvo sumontuotos papildomos prožektorių prijungimo linijos, išplečiant esamą prožektorių prijungimo tinklą iki daugiau kaip 600 kanalų sistemos, kurioje prie bet kurio kanalo galima prijungti iki 5kW galios prožektorius.

Visoje teatro scenoje sumontuota nauja išmaniųjų apšvietimo prietaisų skaitmeninio valdymo sistema, apjungianti DMX ir Ethernet tinklų sprendimus. Šios sistemos pagrindą sudaro firmos Enttec kompiuterizuoti kontroleriai, kurie apjungti į bendrą Ethernet tinklą, teatro techniniams darbuotojams suteikia galimybes lengvai įdiegti bet kokio tipo prietaisus, kuriems bendrame valdymo tinkle reikalingas valdymas skaitmeniniais signalais.