Snaigyno-Veisiejų apžvalgos bokšto apšvietimas

Aktyvios Veisiejų bendruomenės dėka įgyvendintas apžvalgos bokšto apšvietimo projektas, kurio techninį projektavimą ir įgyvendinimą atliko Audiotono komanda.

Snaigyno-Veisiejų apžvalgos bokštas yra 15 metrų aukščio atviras statinys, skirtas iš viršaus apžvelgti Dzūkijos kraštovaizdį ir greta esantį Snaigyno ežerą. Nuo šiol bokštas išsiskirs ne vien unikalia, vėjo sūkurį primenančia architektūra, bet ir ryškiu spalvotu apšvietimu. Bokšte esančioms aplinkos sąlygoms pritaikyti šviestuvai saugiai sumontuoti ant bokšto centrinio stulpo ir šviesos srautą nukreipia ne tik į statinio konstrukcijas, bet ir plačiai aplink jas, taip sukuriant įspūdingą šviesų šou bokšto prieigose. Projekto užsakovams dar prieš įrengimą buvo pateiktos apšvietimo vizualizacijos, sukurtos apšvietimo sprendinių projektavimo programine įranga, kuriose buvo suprojektuoti bei parodyti galimi apžvalgos bokšto apšvietimo scenarijai.

Apšvietimas valdomas DMX512 valdikliu su galimybe suprogramuoti reikiamus bokšto apšvietimo scenarijus, apšvietimo programų pradžios ir pabaigos laikus, trukmę. Yra numatyta galimybė pagal šventines ar kitas svarbias datas suprogramuoti specialų proginį apšvietimą, pvz. per valstybines šventes šviesti trispalvės vėliavos spalvomis. Bokšto apšvietimo spalvos keičiasi juostomis horizontaliai ir vertikaliai suprogramuotomis spalvinėmis kompozicijomis, tam naudojami efektyviai energiją naudojantys ilgam tarnavimo laikui numatyti LED šviestuvai su RGBW (raudonos, žalios, mėlynos ir baltos) spalvų maišymu.

Nors Snaigyno-Veisiejų apžvalgos bokštas spalvomis nušvito artėjant didžiosioms metų šventėms, įrengtas apšvietimas bus naudojamas visus metus.