Vaizdo technologijų ir scenografijos sąveika Nacionaliniame Kauno dramos teatre

Nacionalinis Kauno dramos teatras 2023 metų sezono premjeroms atnaujino audiovizualinių priemonių arsenalą scenos pastatymams. Teatras scenografijos poreikiams įsigijo didelės raiškos LED ekraną, kurio bendras vaizdo plotas yra net 18 kv.m.

Įrenginys sukomplektuotas iš 72vnt atskirų P3.9 mm raiškos 0,5×0,5m dydžio modulių, kuriuos galima sumontuoti į didelio formato pakabinamą ekraną. Naujojo 2023 metų sezono pradžiai ši vizualinė priemonė buvo pirmą kartą panaudota premjeriniame spektaklyje “Audra”. Ekranas, kurio bendras svoris yra apie 550kg, nesudėtingai sumontuojamas ir pakabinamas ant dekoracijų traversų. Kai ekranas yra nenaudojamas, jis greitai ir paprastai išardomas dalimis ir sudedamas į transportavimo ir saugojimo dėžes su ratukais. Ekranas kitiems spektakliams ar renginiams gali būti surenkamas bet kokia konfigūracija ir geometriniais formatais pagal 0,5×0,5m dydžio segmentų kombinacijas.

Ekranas yra didelės raiškos ir tinkamas naudoti ne vien patalpose, bet ir lauko sąlygomis. Ekrano mechaninės savybės leidžia jį panaudoti ir gastrolėse ar teatro organizuojamiems renginiams lauke. Aukšta ekrano grafinė raiška ir didelis šviesumas leidžia ekraną naudoti ne tik spektakliuose, bet ir prezentacijose ar tekstinės informacijos atvaizdavimui dienos šviesoje ar saulėtoje aplinkoje.

Spektaklio „Audra“ nuotraukų autorė S. Batura