Meninė šviesos instaliacija Kauno kultūros centro kiemelyje

Kauno kultūros centras pasipuošė unikaliu meniniu akcentu, kuris sumontuotas vidiniame kiemelyje. Meninės instaliacijos objektas pagal koncepcijos autoriaus Karolio Nekrošiaus sumanymą sąlyginai pavadintas „KUBE“, yra šviesos prietaisų komplektas – erdvinė skulptūra, sudaryta iš 1728 vnt. individualiai valdomų spalvotų LED RGB tipo lempučių.

Kubas pakabintas kultūros centro vidiniame kiemelyje, kur vyksta įvairūs renginiai, kur gali bet kada apsilankyti praeiviai ar kieme esančios kavinės lankytojai. Šviečiantis kubas priderintas prie pastato architektūros, tampa pagrindiniu vidinio kiemo erdvės akcentu ir yra puikiai matomas iš visų pusių ir dieną, ir naktį.

„KUBE“ yra pagamintas iš oro sąlygoms atsparių medžiagų, pakabintas prie pastato stogo nerūdijančio plieno lynais. Šviečiančio kubo konstrukcijos matmenys – 2,5×2,5×2,5 metrų, o vieną kraštinę sudaro 12 lempučių. Valdymo įranga sumontuota ant stogo, lauko sąlygoms pritaikytoje įrangos spintoje. Sistema gali veikti autonomiškai pagal iš anksto užprogramuotus scenarijus ir tvarkaraščius, tačiau yra galimybės prie valdymo sistemos prisijungti ir iš bet kurios pastato vietos ir valdyti veikimo programas pagal renginių scenarijus ar kitus poreikius.