Renginių garso ir konferencinės vaizdo sistemos atnaujintoje Kauno Sporto halėje

Dariaus ir Girėno stadiono pašonėje esanti Kauno sporto halė sulaukė visapusiško atnaujinimo, kuris savo techniniais sprendimais nė kiek nenusileidžia kitiems pastaraisiais metais Kaune atsiradusiems sporto objektams.

Pagrindinė renginių erdvė įgarsinta net 36 Italijos gamintojo RCF garsiakalbių moduliais, kurie sugrupuoti į 6 linijinius garsiakalbių masyvus ir tolygiai paskirstyti erdvėje. Tai leido padidinti kalbos suprantamumą, nes sumažėjo nepageidautinų garso atspindžių, kurie sklinda nuo patalpos sienų, lubų ar grindų. Garso operatorius dirbs skaitmeniniu garso pultu, halės renginių reikmėms įdiegta 6 kanalų skaitmeninių radijo mikrofonų sistema, atspari radijo trikdžiams. Papildomai salėje įrengti 2 mikrofonai, kurių paskirtis – bendro salės garso fono įgarsinimas renginių transliacijoms (žiūrovų ovacijos ir pan.)

Sporto halės pastato antrame aukšte suprojektuotos 6 universalios paskirties VIP erdvės su konferencine ir audiovizualine įranga. Kiekviena patalpa turi vaizdo projektorių su motorizuotu ekranu, gamintojo Martin Audio garso sistemą. Visų šių erdvių sistemų valdymas yra centralizuotas, parametrai keičiami sienoje sumontuotais Crestron valdikliais.

Kauno sporto halės pastatui, kaip ir kitiems daug žmonių suburiantiems statiniams, keliami ypatingai griežti priešgaisrinės saugos reikalavimai. Audiotono specialistai suprojektavo ir įdiegė balsinio perspėjimo apie gaisrą sistemą, kuri veikia visiškai atskirai nuo renginiams skirtos garso sistemos. 186 vienetai EN54-24 reikalavimus atitinkančių garsiakalbių išdėstyti visose pastato erdvėse nuo garažo iki tualetų užtikrina, kad lankytojų evakuacijos atveju būtų aiškiai girdimi balsu sakomi pranešimai su instrukcijomis palikti pastatą.