Didinguose Valdovų rūmuose – išmintingi audiovizualiniai sprendimai

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

Valdovų rūmų didžiojoje renesansinėje menėje buvo įrengta unikali akustinė sistema, kuri šiuo metu yra moderniausia Baltijos šalyse. Šioje salėje dažnai organizuojami kultūriniai renginiai ir kameriniai koncertai, todėl yra privalu užtikrinti aukštos kokybės garso atkūrimą. Siekiant surasti geriausią įgarsinimo sprendimą, buvo pasirinkta ATEÏS kompanijos linijinis garso masyvas „steerable line array“.

Didžioji renesansinė menė yra unikali ir sudėtinga ne tik architektūriniu, bet ir akustiniu požiūriu, todėl buvo parinkti specialūs garso atkūrimo įrenginiai. Sistemos pagrindas –  ATEÏS  naujausias gaminys Messenger G2. Ši akustinė sistema turi integruotus aplinkos triukšmingumo jutiklius, skaitmeninius D klasės garso stiprintuvus ir susideda iš vertikaliai išdėstytų valdomų kryptingumo garsiakalbių. Programinės įrangos pagalba valdoma garso sklidimo kryptis leidžia keisti akustinio centro poziciją ir užtikrinti puikų girdimumą kiekvienoje salės vietoje.

Menėje naudojama surenkama kilnojama scena, kurios vieta gali keistis priklausomai nuo renginio scenarijaus, todėl gali kisti ir žiūrovų skaičius, ir jų sėdėjimo vieta. „Steerable line array“ akustinės sistemos „prisitaiko“ prie salės akustikos pasikeitimų ir užtikrina kokybišką garso padengimą visoje patalpoje.

Garso apdorojimui pasirinktas BIAMP procesorius, prie kurio jungiami mikrofonai ir medija grotuvai. Procesoriaus veikimo valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei yra naudojama Da Vinci programinė įranga.

Vaizdo medžiagos atvaizdavimui naudojamas aukštos kokybės NEC projektorius. Surenkamas 5 metrų pločio ekranas gali būti pastatomas pagal renginio scenarijų. Menės centre prie lubų sumontuota valdoma aukštos kokybės (HD) vaizdo kamera VADDIO, kuri skirta filmuoti vykstantį renginį ir jį tiesiogiai atvaizduoti ant ekrano.

Visa vaizdo ir garso įranga yra patogiai valdoma Crestron valdikliu. Crestron programinė įranga įdiegta planšetiniame kompiuteryje, kurio pagalba galima įjungti arba išjungti projektorių, valdyti vaizdo kamerą, sukurti filmavimo scenarijus, reguliuoti garsiakalbių ir mikrofonų garso lygį.