Nesudėtingi sprendimai hibridinių susitikimų garso kokybei pagerinti

Įmonėse organizuojant darbą hibridiniu būdu atsiranda neišvengiama būtinybė turėti susitikimams skirtas erdves su profesionalia vaizdo konferencijų įranga. Tačiau ne visuomet tik prabangi įranga ir garsūs prekiniai ženklai užtikrina kokybišką garsą tiek esantiems biure, tiek nuotoliniams pašnekovams – taip atsitiko vienoje Vilniaus verslo įmonių. Klientas skundėsi, jog susitikimų kambaryje savarankiškai įdiegta garso-vaizdo sistema funkcionuoja nekorektiškai, vaizdo skambučių metu nuotoliniai pašnekovai prastai girdi esančius biure.

Atvykus į vietą iš karto tapo aišku, kad problema yra patalpos akustika. Sienų bei lubų apdaila iš plastiko, šoninės sienos – stiklas, grindys taip pat padengtos kietomis medžiagomis.

Be didesnės invazijos į interjero dizainą ir už minimalų biudžetą pasiūlėme sprendimą – ant sienų bei lubų sumontuoti 12 vnt. akustinių plokščių. Rezultatas – ženkliai sumažėjęs aidas, bendrauti pačioje patalpoje tapo žymiai lengviau, o papildomai sumontavus prie lubų tvirtinamų mikrofonų komplektą – vaizdo konferencijų sistema pradėjo veikti išties puikiai.