Kodėl verta rinktis PoE technologiją foninio įgarsinimo sistemose?
PoE (angl.”Power over ethernet” – maitinimas per kompiuterinį tinklą) yra vienas patogiausių kompiuterinio tinklo technologijų išradimų. Paprastai į kompiuterinį tinklą jungiamiems prietaisams yra reikalingos dvi jungtys – kompiuterinio tinklo jungtis ir maitinimo jungtis. PoE įrenginys signalą ir elektros energiją gauna per vieną standartinį kompiuterinio tinklo kabelį su RJ45 jungtimis.
UAB “Audiotonas” atstovaujamas gamintojas “Bluesound Professional” savo produktų krepšelyje turi plačiai žinomą PoE+ ir PoE++ aktyvių tinklo garsiakalbių seriją – BSP200, BSP500, BSP1000 ir sėkmingai išnaudoja vieno kabelio technologiją foninio įgarsinimo sistemose. Štai keletas pagrindinių privalumų, kodėl verta rinktis PoE garsiakalbius komercinėse įgarsinimo instaliacijose.
Lankstumas
Kadangi garsiakalbiams BSP200, BSP500 ir BSP1000 prijungti pakanka tik vieno kompiuterinio tinklo laido, juos galima sumontuoti ten, kur jų labiausiai reikia, nesijaudinant dėl nesančių elektros prievadų. Tai ypač naudinga viešose arba lauko erdvėse, kur prieiga prie elektros rozečių gali būti ribota.
Stabilumas
Tinklinių garsiakalbių patikimam veikimui pats svarbiausias dalykas yra stabilus kompiuterinio tinklo ryšys. Laidinis kompiuterinio tinklo prisijungimas yra pranašesnis už Wifi prisijungimo būdą, kuris taip pat labai paplitęs tiek profesionalioje, tiek buitinėje technikoje – laidas visada yra saugiau ir stabiliau. Paveikslėlyje pavaizduota trijų paprastų žingsnių procedūra, kaip BSP200 garsiakalbis prijungiamas prie kompiuterinio tinklo:
Paveikslėlis nr.1: Prijunkite kompiuterinio tinklo kabelį prie BSP200 garsiakalbio, tada įtraukite garsiakalbį į savo tinklą, naudodami BluOS App programėlę.
Ekonomiškumas
Kadangi tuo pačiu duomenų kabelių garsiakalbiams perduodamas ir maitinimas, nebereikia įrenginėti elektros prievadų, kurie reikalingi “tradiciškiems” aktyviems garsiakalbiams. Šis procesas dažniausiai į projektą įtraukdavo ir kvalifikuotus elektrikus, kadangi audiovizualinių sistemų specialistai retai turi teisę įrengti elektros infrastruktūrą.
Lengvas prijungimas
PoE maitinamo garsiakalbio įregimas užtrunka vos kelias minutes. Garsiakalbio pakreipimas lengvai nustatomas iki 40º, o pasukimas iki 360º, naudojant specialų sieninį laikiklį. Išvengiama kabelių ir jungčių labirintų garsiakalbio įrengimo vietoje. Sekančiame paveikslėlyje pavaizduotas BSP1000 garsiakalbio prijungimas:
Paveikslėlis nr. 2: BSP1000 garsiakalbio gale kompiuterinio tinklo kabelis praeina per sandarią įvorę, tad garsiakalbis yra atsparus oro sąlygoms, turi net IP65 ir gali būti naudojamas lauke. Kabelis garsiakalbio viduje jungiamas į RJ45 tipo jungtį, o kitame gale jis prijungiamas prie PoE+ ar PoE++ kompiuterinio tinklo komutatoriaus.
Paprastumas
Kiekvienas Bluesound Professional PoE garsiakalbis savyje turi individualų tinklinį garso grotuvą. Tai leidžia visiškai laisvai realizuoti bet kuriuo metu pageidaujamą garsiakalbių grupavimą ar zonavimą, taip pat nereikalinga centrinė įranga, kuri būna tradicinėse įgarsinimo sistemose. Visi Bluesound Professional garso sistemos komponentai – tai tik PoE garsiakalbiai ir tinkamas kompiuterinio tinklo komutatorius.
Akivaizdu, kad PoE garsiakalbiai nustato naują standartą komercinėse foninio įgarsinimo sistemos. Šių sistemų pranašumas yra lankstumas, stabilumas, paprastumas, o įdiegimas trunka vos kelias minutes. Bluesound Professional siūlo trijų dydžių PoE garsiakalbius: BSP200, BSP500, and BSP1000.
Daugiau informacijos apie Bluesound Professional PoE+ ir PoE++ aktyvius tinklo garsiakalbius rasite šioje nuorodoje.