Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčios apšvietimas

2021 metų pradžioje Audiotonas įgyvendino naują projektą – Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčios pastato dekoratyvinį apšvietimą.

Sprendimai

Didelės galios RGBW LED šviestuvai
Kompiuterizuota nuotolinio valdymo įranga

Apsireiškimo koplyčia Šiluvoje – įspūdingas miestelio statinys, panašus į baltą obeliską. 44 m aukščio bokštas atsiveria kraštovaizdyje iš toli, artėjant į Šiluvą pagrindiniu keliu. Audiotonas įgyvendino išskirtinį projektą – suprojektavo ir įrengė koplyčios dekoratyvų pastato išorinių sienų apšvietimą ir akcentinį apšvietimą koplyčios viduje. Techninis darbo projektas buvo suderintas su kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos. Koplyčios pastato apšvietimui iš visų pusių prie sienų sumontuoti 36 kelių rūšių specialūs koncentruotos šviesos prožektoriai su programiškai keičiama šviesos spalva. Šviestuvai yra specialiai skirti naudoti lauke bet kokiomis aplinkos sąlygomis, jų konstrukcija yra užtikrinant pilną ir ilgaamžę apsaugą nuo drėgmės ir dulkių poveikio.

Centrinis koplyčios prizmės formos bokštas iš visų pusių apšviestas sumontavus dvylika didelės galios LED prožektorių su kontroliuojamu šviesos spindulio kampu. Šviestuvai yra su tolygaus skirtingų spalvų šviesos šaltinių maišymo sistema RGBW, išgaunant praktiškai bet kokią norimą sienos šviesos spalvą. Vieno bokštą apšviečiančių šviestuvų LED šaltinio galia yra 520W ir tokie šviestuvai ryškiai gali nuspalvinti didžiausius pastatus ar tiltus.

Koplyčios apatinės dalies kontraforsai ir bokšteliai apšviesti mažesnės galios siauro spindulio šviestuvais. Dvidešimt keturi prožektoriai išdėstyti ant sienų pastato perimetru, dalį nukreipiant žemyn, o dalį siauresniu kampu aukštyn, pritaikius akcentuotus apšvietimo spindulio kampus prie pastato formos. Automatiškai šviestuvų skleidžiamos šviesos besikeičiančios spalvos pagal įvairius scenarijus padaro koplyčią matomą ir patraukiančią dėmesį bet kuriuo paros metu iš toli. Keli šviestuvai iš vidaus apšviečia koplyčios bokšto vitražus, kad jie būtų ryškiai matomi lauke. Akcentiniai šviestuvai su reguliuojamu spindulio kampu apšviečia ir paryškina atskirus koplyčios vidaus interjero fragmentus – arkas, freskas, į altoriaus pamatus įmontuotą Švč. M. Marijos apsireiškimo akmenį.  Arkų ir choro apšvietimui yra sumontuoti kokybiškos baltos šviesos prožektoriai su specialiomis PC tipo (ang. Peble Convence) linzėmis, užtikrinant tolygų paviršių ir žmonių apšvietimą su aukštais kokybiniais spalvinio atkūrimo rodikliais (angl. CRI – Color Rendering Index).

Apšvietimo valdymo sistema yra kompiuterizuota ir gali būti valdoma nuotoliniu būdu prisijungus internetu iš bet kurios nutolusios vietos. Visi prožektoriai – tiek išorėje, tiek viduje yra valdomi iš bendros kompiuterinės valdymo sistemos, derinant vidaus ir išorės apšvietimo variantus priklausomai nuo paros laiko, skirtingų renginių ar išskirtinių progų. Prožektorių valdymui, kad sumažinti kabelių instaliacijos poveikį į pastato sienas, naudojami valdymo signalų belaidžio perdavimo įrenginiai. Išmanus apšvietimo sistemos valdymas suteikia galimybes koplyčią ne tik apšviesti įvairiai bei patraukliai, bei valdyti ir kontroliuoti elektros energijos sąnaudas, prailginti šviestuvų ilgaamžiškumą.

Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčios apšvietimas cta

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Sprendimai:
Didelio formato LED ekranas

Išmaniosios įgarsinimo sistemos – ir teatrų salėms

Sprendimai:
Linijiniio masyvo garso sistema
Scenos mikrofonų sistema
Komutacija DANTE skaitmeniniu tinklu
Sprendimai:
Linijiniio masyvo garso sistema
Scenos mikrofonų sistema
Komutacija DANTE skaitmeniniu tinklu

Sanatorijos lankytojams – aukščiausios raiškos kino pramogos

Sprendimai:
Patalpos akustikos gerinimas
Erdvinio garso sistema
4K vaizdo projekcinė sistema
Sprendimai:
Patalpos akustikos gerinimas
Erdvinio garso sistema
4K vaizdo projekcinė sistema