Garso ir vaizdo sistemos sporto renginiams Vilniaus lengvosios atletikos manieže

Lietuvos sporto centrui priklausantis lengvosios atletikos maniežas sportininkus ir varžybų žiūrovus pasirinka atnaujintomis erdvėmis bei visiškai naujomis maniežo garso ir vaizdo (švieslenčių) sistemomis.

Pagrindinės maniežo erdvės įgarsinimui panaudota 14 vnt. gamintojo Community koaksialinių akustinių sistemų, kurios savo akustinėmis savybėmis skirti būtent didelėms ir akustiškai sudėtingoms erdvėms. Garso sistemų suderinimui naudojamas AMC DSP24 procesorius, turintis galimybę keisti atskirų garso kanalų dažnines charakteristikas ir signalo vėlinimo trukmę. Įgarsinimo valdymui skirtas nesudėtingai valdomas analoginis garso signalų mikšeris bei du komplektai Shure BLX radijo mikrofonų sistemų.

Akustinių sistemų suderinimui pasitelkta SMAART programinė įranga ir matavimo mikrofonai. Programinės įrangos dėka preciziškai  išmatavome ir suderinome akustinių sistemų skambėjimo charakteristikas: tonalinį balansą, dažnines charakteristikas, vėlinimo reikšmes. Šie parametrai nustatyti garso procesoriuje leido išgauti ženkliai didesnį STI (kalbos suprantamumo parametras, angl. Speech Transmission Index), šių parametrų dėka įveikiamos nepageidaujamos akustinės patalpų problemos, tokios kaip pernelyg ilgas garso skambėjimas (reverberacija), aidėjimas, stiprus tam tikrų garso dažnių rezonavimas, sudarantis „stovinčias garso bangas“. Didesnį STI turinčiose erdvėse kalba ir garsas yra aiškiau suprantami, erdvėje esantys žmonės jaučiasi komfortabiliau.

Maniežo viduryje esanti švieslentė – tai du didelio formato ir didelio ryškumo LED ekranai. Specialiai šiems 3×2 m  dydžio ekranams suprojektavome ir pagaminome aliuminio rėmą, kuris pritvirtintas prie maniežo lubų konstruktyvo. Gamindami šį laikiklį atsižvelgėme ir į pastato stogo ypatumus, pasirinktas mažiausią įtaką esamoms konstrukcijoms darantis montavimo sprendimas.

Vaizdo signalas į švieslentes iš transliuojančio kompiuterio perduodamas optiniais tinklais. Švieslenčių valdymui ir vaizdo srauto generavimui skirtas kompiuteris su specializuota programine įranga.

Garso ir vaizdo sistemos sporto renginiams Vilniaus lengvosios atletikos manieže cta

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.

Kiti projektai

Sprendimai:
Didelio formato LED ekranas

Renginių garso ir konferencinės vaizdo sistemos atnaujintoje Kauno Sporto halėje

Sprendimai:
Linijinių masyvų garso sistema
VIP erdvės su konferencine ir audiovizualine įranga
Centralizuotas visų erdvių sistemų valdymas
EN54-24 perspėjimo apie gaisrą sistema
Sprendimai:
Linijinių masyvų garso sistema
VIP erdvės su konferencine ir audiovizualine įranga
Centralizuotas visų erdvių sistemų valdymas
EN54-24 perspėjimo apie gaisrą sistema