Atnaujintas studijų apšvietimas LRT televizijoje

Per pastaruosius trejus metus Lietuvos nacionalinė televizija nuosekliai tobulina ir atnaujina televizijos laidų filmavimo ir transliavimo studijų techninę įrangą. Audiotonas taip pat dalyvauja šiame procese tiekiant ir įrengiant modernią kompiuterizuotą apšvietimo įrangą įvairiose LRT televizijos studijose.

Didžioji studija

Studijoje, kurioje filmuojamos populiarios LRT laidos „Auksinis protas“, „Eurovizijos“ atrankos, muzikiniai šou bei kitos laidos, 2022 metų pabaigoje įdiegta nauja apšvietimo įranga. Meninio apšvietimo sistemos patobulinimui mes pateikėme Italijos gamintojo „Clay Paky“ multifunkcinius prožektorius, idealiai tinkančius televizijos filmavimams:

Clay Paky AXCOR Profile 600 HC THEATER – 16 vnt.

Clay Paky HY B-EYE K15 – 24 vnt.

Clay Paky Sharpy Plus – 16 vnt.

Clay Paky K-EYE K20 HCR – 8 vnt.

Visi šviestuvai yra veikiantys ypatingai tyliai, tiksliai valdomi, o jų skleidžiamos šviesos spalvinės charakteristikos yra suderinamos ne tik su režisierių reikalavimais, bet ir filmavimo kamerų techninėmis savybėmis.

Trečioji studija

Trečiojoje arba SP-3 studijoje 2021 metų pabaigoje vietoj senų tarybiniais laikais pagamintų įrenginių sumontavome mobilios įrangos komplektą, suteikiantį galimybę greitai keisti studijos apipavidalinimą įvairioms diskusijų ir aktualijų laidoms.

Komplektą sudaro 20 vnt. 500kg ir 1000kg keliamosios galios grandininiai keltuvai, kuriais pakeliama ar nuleidžiama 10 aliuminio traversų su prožektoriais. Visoje studijos erdvėje reikiamos spalvos ir tinkamo apšviestumo lygį suformuoja 90 vnt. „Profile“ tipo prožektoriai su RGBAL LED šviesos šaltiniu – Silverstar FREZNO ze-2 SS815XAL. Šie prožektoriai turi aukšto efektyvumo „Fresnel“ tipo lęšius ir inovatyvius LED spalvų šaltinius, formuojančius reikiamą šviesos spalvą su HSIC (Hue, Saturation, Intensity, Color) sistemos 5 spalvų (RGBAL – Red, Green, Blue, Amber, Lime) integruotais šviesos elementais. Prožektoriais galima tiksliai išgauti bet kokią spalvą ar keisti baltos šviesos spalvinę temperatūrą plačiame diapazone nuo 2700K iki 8000K. Prožektoriai taip pat pasižymi aukštais spalvų atkūrimo CRI (Color Rendering Index) ir CQS (Color Quality Scale) rodikliais, kas yra ypatingai svarbu televizijos studijose. Visų šviestuvų šviesos srautų ir spalvų savybės valdomos iš kompiuterizuoto pulto su išankstiniais nustatymais skirtingoms laidoms ir situacijoms. Prožektorių spindulio kampai taip pat valdomi nuotoliniu būdu nuo 15 iki 45 laipsnių. Operatyviam šviestuvų permontavimui ar išdėstymo korekcijoms pagal atskirų laidų specifiką yra sukomplektuotas mobilių kabelių ir komutacinių įrenginių komplektas, pritaikomas bet kokiai situacijai visame studijos plote.

Atnaujintas studijų apšvietimas LRT televizijoje cta

Gauk pasiūlymą

Siūlome sprendimus ir produktus skirtus verslo, švietimo, pramogų industrijos ar individualių poreikių techniniam įgyvendinimui. Kreipkitės į mus dėl konsultacijos, mažmeninės ar dideminės prekybos, sistemų projektavimo ar instaliavimo bei visais kitais klausimais.