ateitiesTECHNOLOGIJOS

garsasvaizdasšviesa

RJ Dalis 860 šokių projekte “Nouvelles Pièces Courtes”

Robert Juliat Dalis 860 šokių projekte “Nouvelles Pièces Courtes”

"Nouvelles Pièces Courtes" - tai trumpųjų šiuolaikinio šokio kūrinių kolekcija, kurią 2017 metų gegužės mėnesį sukūrė pasaulyje žinomas prancūzų choreografas Philippe Decouflé ir jo kompanija "Compagnie DCA".

Kiekviename kūrinyje pasakojama vis kita istorija, kuri kiekvienam epizodui reikalauja labai skirtingų vizualizacijos sprendimų. "Mano susidomėjimas trumpomis formomis inspiruotas rokenrolo: trumpi, efektyvūs kūriniai pritraukia dėmesį, ką jie prarastų per ilgesnį laiką," sako Philippe Decouflé. "Ši sistema man yra puikiai tinkantį šokiui, kur kompozicija dažniausiai yra daugiau poetiška ir suteikianti malonumą improvizuoti, nei pasakojimas, kai formatas turi būti pritaikytas prie jo temos, keliaujant per skirtingus pasaulius su ta pačia programa.”

Apšvietimo dizainerė Begoña Garcia-Navas panaudojo Robert Juliat įrangą, pasirinkdama dvidešimt "Robert Juliat Dalis" 860 "Cyclight" LED šviestuvų didelio formato fono (“cyclorama”) apšvietimui ir "Robert Juliat" Profile 613SX, 614SX, 713SX ir 714SX prožektorius įprastiniam apšvietimui. Garcia-Navas taip pat nurodė techniniuose reikalavimuose tris skirtingus Robert Juliat “followspot" tipo prožektorius, kurių modeliai parenkami pagal konkrečias pasirodymų vietas, kurias aplanko jų kompanija. "Prancūzijoje mes naudojame Robert Juliat įrangą ypatingai dažnai", - sako ji. "Jie yra tokie patikimi, ergonomiški ir praktiški, o ir šviesos srautas yra geros kokybės".

"Nouvelles Pièces Courtes" pasirodymams Begoña Garcia-Navas išdėstė dešimt "Dalis 860 "Cyclight LED" šviestuvų nuo scenos lubų ir dar dešimt scenos lygyje, su minimaliu atstumu nuo 40 iki 50 cm nuo galinės sienelės priklausomai nuo to, kiek yra vietos kiekvienoje skirtingoje scenoje. Iš šių sumontavimo padėčių šviestuvai “Dalis” apšvietė 6,5 m aukščio foną su tolygiai ir švelniai padengtomis spalvomis.

Begoña Garcia-Navas teigia, kad jos įkvėpimas suformuoti “cyclorama” apšvietimo atmosferą atsirado iš Marko Rotko paveikslų, iš kurių ji sukūrė temas, pagrįstas dviejų spalvų fonais. Panaudodama "Dali" šviestuvus, ji sukūrė dramatiškų vaizdų seriją su šokėjų kūnais, įrėminant juos įspūdingais siluetais naudojant stiprią galinę šviesą ir priešpastatant tolygų spalvotą apšvietimą iš priekio, parenkant spalvas nuo švelnių pastelinių tonų iki sodrių, ryškių ir konkrečių spalvų.

Ji pasirinko “Dali” šviestuvus atidžiai išbandžiusi keletą skirtingų galimų variantų. "Iš pradžių mes panaudojome kai kuriuos architektūrinius LED įrenginius, o vėliau dar išbandėme maždaug 60 šviestuvų su halogeninėmis lempomis ir su spalvotais polikarbonato filtrais, bet rezultatais nebuvome patenkinti", - sako Begoña. "Aš nusprendžiau palyginti kai kuriuos LED linijinio tipo šviestuvus ir per keletą bandymų galutinai įsitikinau, kad Robert Juliat Dalis yra tai  ko ieškojau.

"Viskas kuo pasižymi “Dalis” šviestuvai - spalvų kokybė, tolygumas, perėjimai ir spalvų junginiai - buvo geriausia ką matėme iš išbandytų šviestuvų sąrašo. Tačiau, nors spalvų atgaminimo galimybės yra puikus pranašumas, pagrindinis veiksnys mano galutiniam pasirinkimui buvo „Dalis“ galia ir ryškumas. "

Firmos DCA techninis direktorius Lahlou Benamirouche, taip pat labai entuziastingai atsiliepia apie "Dalis": "Visi operatoriai yra įsitikinę dėl „Dalis“ panaudojimo ir pripažįsta ypatingą šių šviestuvų kokybę", - teigia jis. "Dalis yra visiškai patikimi ir saugūs. Aš naudoju juos per pastaruosius dvejus metus ir rekomenduoju „Dalis“ kiekvienam technikos vadybininkui kurį sutinku – aš esu turbūt puikus jų propaguotojas ir negaliu nustoti jų girti!”

"Nouvelles Pièces Courts" apkeliavo Prancūziją per 2017 metus, po to 2018 metų balandį grįžo į nacionalinį Paryžiaus teatrą de Chaillot. Šiuo metu (2018 liepos mėn) pasirodymai vyksta Japonijoje, kur "Robert Juliat" įrangą pristatė Robert Juliat distributorius firma "Sogo Butai", vadovaujama Kohei Nishida. Turas prasidėjo "Saitama Arts Theatre” prieš persikeliant į "Kitakyushu Performing Arts Center” ir "Biwako Hall", iš kur “Nouvelles Pièces Courtes” dar 2018 metais keliaus į Braziliją ir Rusiją.

 

Visų nuotraukų autorius © Laurent. Philippe

Parengta pagal 2018 metų liepos 13d. PR & Marketing Consultant straipsnį:
Robert Juliat Press Release “Robert Juliat Dalis 860 Cyclight has Compagnie DCA/ Philippe Decouflé’s Nouvelles Pièces Courtes covered”

Nuorodos:
Robert Juliat: Dalis 860
Robert Juliat: Profile range