ateitiesTECHNOLOGIJOS

garsasvaizdasšviesa

Moderni auditorijų technologinė įranga naujajame SMK pastate

2014m. rugsėjo mėnesį studentams duris atvėrė Socialinių mokslų kolegija (SMK), kuri įsikūrė naujame, moderniame pastate su puikiai suplanuotomis erdvėmis mokslui, darbui ir bendravimui. Novatoriškų idėjų įkvėptas SMK kolektyvas suformulavo užduotį „Audiotono“ profesionalams - suprojektuoti ir įrengti automatizuotą auditorijų garso bei vaizdo sistemą.

Sistemos pagrindas – Crestron automatizuoto valdymo procesoriai bei programinė įranga Fusion RV, kuri specialiai sukurta mokymo įstaigoms, siekiant padaryti sistemos valdymą kuo efektyvesnį, ekonomiškesnį bei paprastesnį eiliniam vartotojui.

Iš viso buvo įrengtos 32 auditorijos, 2 pasitarimų kambariai bei konferencijų salė. Visi sistemos komponentai sujungti į vieningą tinklą. Fusion RV programos pagalba galima valdyti prijungtus įrenginius, sekti jų techninę būklę ir analizuoti sukauptus duomenis. Taip pat  yra galimybė realiu laiku gauti pranešimus apie sistemos trikdžius. Sudarytas auditorijų naudojimosi grafikas leidžia taupyti ne tik elektros energiją bei žmogiškuosius išteklius, bet ir prailgina naudojamos įrangos tarnavimo laiką.

Kiekvienoje auditorijoje sumontuota Crestron valdymo klaviatūra su integruotu procesoriumi. Klaviatūros mygtukai programuojami pagal paskaitoms parinktus scenarijus – įjungiamas kompiuteris, valdomas garsas, projektoriai bei ekranai.

Priklausomai nuo auditorijos dydžio bei paskirties buvo parinkti aukštos kokybės gamintojo NEC projektoriai, turintys integruotą Crestron Roomview Connected funkciją. Ši funkcija suteikia galimybę kompiuteriniame tinkle tiesiogiai komunikuoti su Crestron Fusion RV tarnybine stotimi. Mažose auditorijose sumontuoti artimos projekcijos („Short Throw“) NEC projektoriai ir naujos kartos projekcinės-rašomosios lentos Projecta.

Vaizdo sistemos valdymui naudojami vaizdo signalų komutatoriai Kramer, kurių pagalba sujungiami ir konvertuojami visi reikalingi vaizdo šaltinių signalai. Nešiojamo kompiuterio, media grotuvo ar kito mobilaus įrenginio prisijungimui tribūnoje ar dėstytojo darbo stale yra numatytos Kramer kabelių dėžutės su reikiamais audio-video kabeliais. Auditorijų įgarsinimui įrengtos aktyvios AMC akustinės sistemos.

Auditorijose esančios audio-video įrangos elektros tiekimas taip pat yra valdomas centralizuotai. Crestron valdiklių pagalba kiekvieną įrenginį galima įjungti arba išjungti norimu laiku bei nuotoliniu būdu, o tai padeda ženkliai taupyti elektros energiją.

Didžiojoje konferencijų salėje įrengta itin moderni garso sistema. Sistemos pagrindas – modulinė „Line Array“ technologijos akustinė sistema Martin Audio, kurią sudaro dvi aštuonių modulių akustinės sistemos, sukuriančios idealiai vienodą garso slėgio lygį bet kurio salėje esančio klausytojo vietoje. Sistemos techninės galimybės leido itin tiksliai sureguliuoti garso sklidimo kryptį pagal salės architektūrinį išplanavimą, akustinius parametrus bei pasiekti itin aukštą kalbos suprantamumo, kokybišką muzikos atkūrimo lygį. Aukštos kokybės skambesį sustiprina scenos priekyje sumontuoti Martin Audio žemų dažnių garsiakalbiai.

Konferencijų salės įgarsinimo komponentai – mikrofonai, grotuvai, stiprintuvai, akustinės sistemos – sujungti į bendrą sistemą ir yra valdomi BIAMP procesoriaus pagalba. Procesorių valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei yra naudojama Da Vinci programinė įranga. Operatoriaus darbo vietoje sumontuoti garso ir apšvietimo įrangos valdymui skirti pultai, CD grotuvas.  

 

Panaudoti įrenginiai

Crestron Fusion RV programinė įranga

Crestron MP-B10

Crestron MPC-M10

Crestron CP3

NEC PA572W vaizdo projektoriai

NEC M402W vaizdo projektoriai

NEC M322W vaizdo projektoriai

NEC UM280W vaizdo projektoriai

ADEO projekciniai ekranai

Projecta projekcinės-rašomosios lentos

Kramer skaleriai

Mipro belaidės radijo mikrofonų sistemos

AMC iLive belaidės radijo mikrofonų sistemos

AMC PowerBox garsiakalbiai

AMC PC 8T garsiakalbiai

BIAMP Nexia CS skaitmeninio garso apdorojimo įrenginiai

MARTIN AUDIO OmniLine garsiakalbiai

MARTIN AUDIO žemų dažnių garsiakalbiai

CISCO komutatoriai

 

Nuorodos

www.smk.lt

www.biamp.com

www.crestron.com

www.amcpro.eu

www.projectascreens.co.uk

www.nec-display-solutions.com

www.adeoscreen.com

www.martin-audio.com

www.kramerelectronics.com

 

 

 

Panašūs projektai

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto auditorijų technologinės įrangos modernizavimas

www.ism.lt