ateitiesTECHNOLOGIJOS

garsasvaizdasšviesa

Šiuolaikiška Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčios Klaipėdoje garso sistema

Klaipėdos Šv. Pranciškaus koplyčios pažangi garso sistema

       Prieš maždaug tris metus duris atvėręs Šv. Pranciškaus onkologijos centro kompleksas Klaipėdoje, šiais metais kerta finišo tiesiąją ir baigia įsikūrimo etapą koplyčios įrengimu.

       Pirmasis tokio tipo centras Pabaltijo šalyse teiks socialines paslaugas vėžiu sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems. Šiame centre pagalbą teiks ne tik dvasininkai ir vienuoliai, bet ir ligą įveikę žmonės, psichologai, meno terapeutai ir savanoriai. Komplekse įsikūrusi kirpykla, vaikų žaidimų kambarys, kineziterapijos, masažo kabinetai, nedidelė kavinukė. 

       Koplyčios įrengimui statytojai teikė išskirtinį dėmesį - čia sergantys žmonės turi atrasti dvasios ramybę ir pusiausvyrą, kas ligos gydymo procese turi didžiulę reikšmę paciento sveikatos stoviui. Todėl ir projektuojamai garso sistemai buvo keliami ypatingi reikalavimai - sistema turi derėti prie aplinkos, garso sklaida tolygi visame koplyčios plote, sistemos valdymas paprastas ir suprantamas. 

       "Audiotonas" įrengė profesionalią garso sistemą  Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčios salėje. Sumontuota moderni Martin Audio garso sistema Omniline. Miniatiūrinė modulinė akustinė sistema Omniline yra sudaryta iš akustinių modulių, kurie montuojami į bendrą, vertikaliai formuojamą masyvą. Kiekvienas modulis skleidžia garsą 100 laipsnių horizontaliai ir 5 laipsnius vertikaliai. Modulių kiekis nustatomas pagal patalpos fizinius parametrus, modeliuojant specialia programine įranga. Kai sistemos dydis apskaičiuotas programiškai, ją galima surinkti iš nustatyto modulių kiekio. Programa nurodo kokiu kampu moduliai turi būti nukreipti į klausytoją. Sistema surenkama modulio narelius montuojant į programos nurodytą poziciją. Kai sistema surinkta, ji pakabinama numatytame aukštyje. Tokia akustinė sistema skleidžia garsą labai tiksliai į tas vietas, kurios buvo numatytos programuojant patalpos akustinį rezultatą. Be abejo garso slėgis bus vienodas ir tolygus visoje erdvėje. kadangi sistema sudaryta iš modulių, kurie skleidžia garsą ypatingai siaura vertikale, nėra pavojaus, kad susidarys garso atspindžiai. Tokiu būdu sistema leidžia tolygiai paskirstyti garso kryptį į pageidaujamą vietą ir nustatyti sistemą taip, kad garsas nesklistų į nereikalingas erdves ar plokštumas, kuriose gali susidaryti nepageidaujami garso atspindžiai. 

       Kita labai svarbi projekto dalis - sistemos valdymas. Nėra paslaptis, jog daugelyje panašios paskirties objektų susiduriama su kvalifikuoto aptarnaujančio personalo trūkumu. Šią problemą sprendžia "protingos" valdymo sistemos - Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje garso stiprinimui ir komutavimui įrengta pilnai automatizuota sistema, kuri nereikalauja žmogaus įsiterpimo. Sistemos širdis - BIAMP skaitmeninis garso signalų apdorojimo procesorius su matriciniu komutatoriumi NEXIA CS. Procesoriaus veikimo valdymui, parametrų keitimui ir duomenų analizei naudojama "Da Vinci" programinė įranga. 

       Programavimo metu įdiegtos funkcijos:

  • automatinis mikrofonų garso lygio nustatymas
  • dažnuminių charakteristikų nustatymas

       Rezultate vartotojas turi garso sistemą, kurios kokybiškam darbui jis turi tik įjungti sistemos maitinimą - visa kita atlieka mūsų specialistų suprogramuotos automatizuotos garso sistemos elementai. Svarbu tai, jog tik apmokyti ir įėjimo į garso sistemą kodą žinantys specialistai turi galimybę keisti suderintos sistemos parametrus. Visos šios sistemos valdymo funkcinės bei techninės galimybės sudaro sąlygas įgarsinimo sistemą eksploatuoti be papildomo personalo įsikišimo. Tai yra labai svarbu, nes daugelis, net ir gerais komponentais įrengtų įgarsinimo sistemų dirba blogai, kai jų parametrus gali keisti kvalifikacijos tam neturintis personalas.

Nuorodos

www.martin-audio.com

www.biamp.com

www.omniline-ma.com